Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace

Nejnovější

Jak postavit moderní bungalov?

12. 2. 2020

Bungalovy jsou především přízemní domky, které se staví za stejných podmínek, jako klasické dřevostavby. Dřevostavby jako takové, mají ovšem své jisté výhody a bohužel i nevýhody. V případě bungalovů ovšem přetrvávají pouze nesporné výhody. Nevýhody jsou v tomto případě do značné míry eliminovány. Pro mnohé se tak vyplatí stavět bungalovy oproti dřevostavbám, jako takovým.

více »

Infotherma 2016 je opět tady!

3. 1. 2016

Již tradičně se 22. let konají v polovině ledna , letos 18. až 21. ledna, na výstavišti černá louka Ostrava, mezinárodní výstavy Infotherma věnované vytápění, úsporám energie a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. Dělat „topenářskou“ výstavu v horkém létě, v době, kdy lidé spíše vyhledávají stín a zapomněli na starosti a finanční náklady na své vytápění, které patří mezi největší položky v rodinných rozpočtech, by bylo zřejmě neprozřetelné a nepřivedlo by na výstaviště tisíce návštěvníků. To by se pochopitelně nelíbilo ani vystavovatelům.


Rezidence Modřanka vyroste v poklidných Modřanech

7. 12. 2015

Jen málo míst v Praze nabízí to co Modřany – klid, přírodu, soukromí, dobrou dostupnost do centra a veškerou občanskou vybavenost. Modřany jsou součástí Prahy od 1. ledna 1968 a od té doby se stále rozrůstají. Vyberte si ideální místo pro váš domov.


Nová zelená úsporám proplácí první žádosti

23. 11. 2015

Měsíc od spuštění příjmu žádostí do kontinuální výzvy programu Nová zelená úsporám dorazilo na Státní fond životního prostředí ČR celkem 813 žádostí za více než 181 milionů korun. A žádosti každým dnem rychle přibývají. Během tohoto týdne budou prvním úspěšným žadatelům o podporu odeslány peníze na jejich bankovní účty.


48 % lidí nezná pojem pasivní dům. O víkendu se do stovky z nich můžou zdarma podívat.

12. 11. 2015

Investice do bydlení je pro většinu lidí největší v životě, přesto se o ní spousta investorů rozhoduje na základě neúplných, zkreslených nebo protichůdných informací. Vyplývá to z výzkumu, který pro Centrum pasivního domu zpracovala agentura SC&C. Podle něj 48 % dotazovaných netuší, co je to pasivní dům, jeden ze základních modelů energeticky úsporného bydlení. Napravit to mohou už tento víkend, kdy probíhají mezinárodní Dny pasivních domů. 13. až 15. listopadu bude po celé České republice otevřena bezmála stovka objektů, které se pyšní minimálními náklady na vytápění, promyšleným designem a zdravým vnitřním prostředím.


Až polovina rodinných domů v Česku je zateplena špatně

9. 11. 2015

Přestože zájem o dotace na zateplení v nově spuštěném programu Nová zelená úsporám je velký, v praxi dosud připadají na jeden rodinný dům zateplený s dotací čtyři domy zateplené bez ní, a to často bohužel neodborně. Dům pak trpí vadami, které významně snižují objem úspor, funkčnost nebo životnost tepelné izolace. Naopak díky dotacím roste počet efektivně zateplených domů o správné síle izolantu.


Zateplení může přinést nejen úspory, ale také problémy

24. 10. 2015

Zateplování rodinných a bytových domů i veřejných budov je rozšířeným trendem posledních let, který přináší významné úspory energií. Šetří jak finance, tak i životní prostředí, a dostává se mu tak podpory ve formě dotací ze strany státních institucí, například v podobě programu Zelená úsporám. Kromě značných úspor ale může zateplení přinášet i některé nežádoucí problémy, které mohou vést až k postupné degradaci konstrukce budovy a ohrožení zdraví osob, které budovu obývají. Co je příčinou těchto problémů?


Úsporné budovy budou nutností. I kvůli změnám klimatu.

21. 10. 2015

Kvalitní obálka budovy, stínící prvky nebo využívání dešťové vody. Budovy se budou muset přizpůsobit stále častějším extrémům počasí, ale i výpadkům dodávek energie, které s sebou mohou přinést změny klimatu. Vychází to z právě zveřejněné studie aliance Šance pro budovy.


Energeticky úsporné projekty se realizují čím dál častěji!

25. 9. 2015

Stavebníci stále častěji budují nové projekty s ohledem na jejich energetickou úspornost. Podle Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) bylo v Česku zatím realizováno 200 energeticky úsporných projektů v hodnotě dvě a půl miliardy korun. Tyto služby využívají především města, která jsou investorem asi třetiny realizací. O energetické úspory se přitom zákazníci zajímají nejen při stavbě celého domu, nároky se podle odborníků zvyšují i na jeho jednotlivé části a vybavení. Například nejlevnější variantou pro ohřev vody v bazénech jsou solární kolektory.




Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+