Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace

Nejnovější

Salon dřevostaveb oslaví kulatiny a představí novou ročenku

20. 12. 2014

Největší svátek moderní dřevěné architektury, Salon dřevostaveb 2015, oslaví své kulatiny. Jeho jubilejní, desátý ročník, který se bude konat ve dnech 11.–14. února 2015 představí návštěvníkům celkem 46 atraktivních projektů nejen z Čech a ze Slovenska, ale také z Rakouska, Norska, Belgie, Velké Británie, Maďarska, Polska a Slovinska.

více »

Poznejte osobně, jak se žije v moderním pasivním domě

11. 11. 2014

Zajímáte se o pasivní či nízkoenergetické bydlení? Věděli jste, že jde zde možnost navštívit skutečné pasivní domy v běžném denním provozu a zeptat se přímo majitelů na jejich zkušenosti s bydlením v pasivním domě? Tuto možnost nabízí společnost Bahal v rámci Dnů otevřených dveří. Budete mít možnost si dům nejen prohlédnout, ale i zažít na vlastní kůži, pochopit jak pasivní dům funguje a zeptat se reálných majitelů, jak probíhá vše okolo stavby a jak se vlastně v pasivním domě žije.


Futura Neo se představí v rámci Dnů otevřených Pasivních domů

06. 11. 2014

Desítky pasivních domů si bude možné prohlédnout v rámci Dnů otevřených Pasivních domů ve dnech 7. – 9. listopadu 2014. Návštěvníci této celorepublikové akce budou mít jedinečnou šanci zeptat se majitelů na jejich zkušenosti a načerpat cenné informace. Jedním z domů, které bude možné v těchto dnech navštívit je typová dřevostavba z portfolia Prodesi|Domesi Futura Neo v Říčanech u Prahy.


Jak se žije v pasivních domech?

05. 11. 2014

V České republice už stojí více než tisíc domů v pasivním standardu. Do osmdesátky z nich může nyní nahlédnout široká veřejnost, a to od pátku do neděle. Koná se totiž 11. ročník mezinárodních Dní otevřených pasivních domů. Po celém Česku se v rámci akce otevřou pasivní rodinné domy, administrativní a školicí centra, ale také několik bytových domů a jedná základní umělecká škola.


V pátek otevře osmdesát majitelů své pasivní domy. Ukážou veřejnosti, jak se jim žije

04. 11. 2014

V České republice už stojí více než tisíc domů v pasivním standardu. Do osmdesátky z nich může nyní nahlédnout široká veřejnost, a to od pátku do neděle. Koná se totiž 11. ročník mezinárodních Dní otevřených pasivních domů. Po celém Česku se v rámci akce otevřou pasivní rodinné domy, administrativní a školicí centra, ale také několik bytových domů a jedná základní umělecká škola.


Neodkládejte podzimní rekonstrukci

03. 11. 2014

Víte, jak ušetřit za energie i několik tisíc korun za rok? Drobné rekonstrukce šetří vaši kapsu a nemusíte kvůli nim čekat na stavební povolení. Menší úpravy stihnete ještě před zimou a investice se vám vrátí už na jaře!


Navštivte vzorový pasivní byt v Hloubětíně

16. 10. 2014

V největším energeticky pasivním bytovém projektu Park Hloubětín otevřel developer JRD vzorový byt. Tento byt 3+kk s užitnou plochou přes 77 m2 je zařízen pro inspiraci všem, kteří upřednostňují kvalitní a funkční vybavení a nechtějí přitom investovat do náročnějšího designového řešení. Designérka Pavla Hromková ze studia Notakio vytvořila útulnou a příjemnou oázu soukromého prostoru pro rodinu, která chce doma čerpat síly a trávit hezké společné chvíle.


Chystáte se zateplovat? Dejte si pozor na tyto mýty

05. 10. 2014

Tlak na snižování energetické náročnosti budov neustále sílí. A i když není o důležitosti zateplování domů pochyb, stále se setkáváme s některými omyly a mýty, které okolo něho panují. Mezi nejčastější názory patří, že domy přestávají po zateplení „dýchat“, už jsme zateplili před patnácti lety, zateplit zvládnu sám a levně… Základních deset mýtů přibližuje a vysvětluje Pavel Zemene ze Sdružení EPS ČR.


Propan pomůže firmám při plynové krizi

29. 09. 2014

Rakousko, Polsko a Slovensko hlásí nižší dodávky zemního plynu z Ruska. Zastavení dodávek plynu by mohlo ohrozit nejen domácnosti, které jím v zimě vytápějí, ale také průmyslové areály a firmy, které jsou na něm finančně i existenciálně závislé celoročně. Jako okamžitě dostupné řešení jim může posloužit propan (zkapalněný ropný plyn – LPG), jehož nedostatek nehrozí.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+