Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace

Nejnovější

Sedm věcí, které je dobré vědět o zateplení

02. 09. 2014

Kvalitním zateplením nemovitosti lze ušetřit 50–70 procent nákladů na vytápění. Včetně klimatizace, jejíž provoz v porovnání s vytápěním bývá až třikrát náročnější na energie. Přestože většina veřejnosti si čím dál tím více uvědomuje výhody zateplení, stále s ním jsou spojeny i nepravdivé mýty. Sdružení EPS ČR informuje o sedmi nejrozšířenějších.

více »

Povrch z říčních kamínků - dokonalé řešení pro vaši terasu

05. 07. 2014

Dokončujete stavbu rodinného domu a začínáte ladit drobné kosmetické úpravy? Zřejmě dojde i na povrch terasy. Ten musí být pevný, ekologicky nezávadný, jednoduchý na pokládku a snadno udržovatelný. Takže který povrch na terasu je ten pravý?


Největší český pasivní projekt Park Houbětín hlásí dokončenou hrubou stavbu

01. 07. 2014

Výstavba energeticky pasivního projektu Park Hloubětín probíhá ve třech etapách. V každé z nich vznikne jeden bytový dům. Aktuálně společnost JRD dokončila hrubou stavbu první budovy se 38 bytovými jednotkami. Finální dokončení první budovy B je plánované na přelom roku 2014 a 2015. Nyní zde zbývají už jen poslední volné byty.


Co je důležité pro stavbu pasivního domu?

04. 06. 2014

Zájem rodin i jednotlivců o stavbu pasivních domů v Česku prudce stoupá. Podle Centra pasivního domu, které mapuje tuzemskou výstavbu nízkoenergetických staveb, požádalo o státní dotaci na ně od začátku dubna už více než 400 domácností. Za celý loňský rok si přitom o příspěvek napsalo pouze 700 žadatelů.Co od svého domu požadují?


ČERVEN - Dny otevřených dveří pasivních domů se státní dotací až 550 tis. Kč

27. 05. 2014

Obyvatelé pasivních domů zvou k návštěvě, při které se můžete dozvědět vše o výhodách, které přináší bydlení v pasivních domech. Ve dnech 12. – 15. června proběhnou v pasivních domech postavených společností BAHAL ČR a.s. dny otevřených dveří.


Novostavba nebo rekonstrukce - zajímá nás, za kolik bydlíme?

24. 04. 2014

Nákup nové ledničky dnes není otázka okamžiku. Poměřujeme hodnoty a pochopitelně řešíme energetickou náročnost. Ta je pro nás zajímavá právě u chladničky a dalších spotřebičů, které buď mají vyšší spotřebu, nebo jsou v provozu neustále, případně často. Kolikrát dražší než chladnička je byt nebo dům, snad ani není třeba počítat. Přitom energetické náročnosti nového bydlení, i když se i tady jedná o výrazně vyšší částky než za provoz chladničky, věnujeme podstatně menší pozornost. Měsíční náklady na provoz domácnosti a výdaje za topnou sezónu tak většinou zjišťujeme až za provozu. Přitom kdybychom se zajímali dříve a zohlednili výdaje za energie už při výběru nemovitosti, mohli bychom šetřit až polovinu nákladů.


Pasivní dům - dostaneme se přes jeho cenu k úsporám?

10. 03. 2014

Také uvažujete o bydlení v nízkoenergetickém nebo dokonce pasivním domě? Možná i vás od rozhodnutí zrazuje domněnka, že za takové bydlení zaplatíte podstatně více a efekt vysokých úspor za malou spotřebu energie na vytápění se tak bude vzdalovat. Druhou, poměrně častou otázkou též je, zda nás tato forma bydlení nepřipraví o komfort a pohodlí.


Kde v našich úvahách o nízkoenergetickým a pasivním bydlení nejvíce chybujeme?

17. 02. 2014

Bydlení v nízkoenerge­tických a pasivních domech nám nabízí řadu výhod. Nejvýraznější je výrazná úspora ve spotřebě energií na vytápění a důraz na kvalitní a zdravé vnitřní prostředí. Úvahy o tomto typu bydlení ale poměrně často provází řada omylů. Co je pravda a kde se zbytečně vydáváme slepou cestou?


Úspory v osvětlení ovlivní správné umístění

06. 02. 2014

Nemalé úspory ve spotřebě elektřiny na nás čekají v oblasti osvětlení. Správný výběr osvětlení ovlivňuje styl a atmosféru interiéru. Vedle volby svítidel je ale důležité také jejich správné umístění. Instalace musí proběhnout v souladu s navrženou osvětlovací soustavou. Umístění svítidel bychom vždy měli věnovat náležitou pozornost.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+