Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace

Nejnovější

Rodinné domy se zelenou střechou se začínají stavět v Jílovém u Prahy

17. 09. 2014

Projekt osmi architektonicky originálních nízkoenergetických domů se zelenou střechou Jílové Výhledy II navazuje na první úspěšnou etapu výstavby rodinných domů v Jílovém u Prahy společnosti DIREKT DEVELOPMENT. Ve druhé etapě se jedná o zapuštěné jednopodlažní domy se zelenou střechou, které zapadají do okolí. Netradičně řešené domy, které byly navrženy na mírně svažitém pozemku, s výhledem do krajiny a dobrou dostupností do centra Prahy budou dokončeny v prosinci 2014.

více »

Jak se tedy vlastně v pasivním bytě žije? Je to výhra pro naše zdraví i peněženku

14. 08. 2014

Pro své zdraví a především pro zdraví našich dětí děláme maximum. Dbáme na zdravý životní styl, sportujeme, jíme pestrou stravu bohatou na vitamíny. Ale že většina z nás žije v podmínkách ne úplně ideálních pro naše zdraví, to většinou opomíjíme. A přitom je to domov, kde trávíme největší část dne. Proč tedy nezačít právě zde a nepořídit si zdravé úsporné bydlení?


Úspěšné veletrhy bydlení ABF se opět blíží!

04. 08. 2014

V září se na čtyři dny opět promění letňanský areál PVA EXPO PRAHA v centrum inspirace pro bydlení. 25. 9. startuje soubor tří podzimních veletrhů, který minulý rok přilákal téměř 30 000 návštěvníků na expozice 477 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Nejnovější trendy, jedinečné veletržní slevy, soutěže o ceny a lákavý doprovodný program činí z těchto veletrhů každoročně jedny z nejúspěšnějších v ČR. Budete letos u toho?


Na trh se chystá tisícovka mladých odborníků na pasivní domy

03. 08. 2014

Studentům stavebních a architektonických oborů a odborníkům z praxe se leta nedařilo efektivně propojit své know-how, sdílet zkušenosti a vzájemně se učit. Před dvěma roky však přišla radikální změna s evropským projektem Cesty na zkušenou. Díky němu se více jak tisíc studentů dostalo do výrobních provozů, na stavbu i do architektonických ateliérů. Do praxe tak přichází vlna mladých specialistů, kteří jsou připraveni navrhovat a stavět podle nejmodernějších trendů, tedy pasivní a nulové domy. A to ještě dřív než od roku 2020, kdy to bude povinné.


Pořizujete si novou střechu? Nepodceňte správnou montáž a kvalifikovaný servis!

29. 07. 2014

Rozhodli jste se pro novou střechu a nakoupili na ni kvalitní materiál? – Udělali jste tím první krok, aby vám střecha dlouho a bez problémů sloužila. Jen samotný střešní systém od prověřeného výrobce ale nestačí. Neméně důležitá je i správná montáž a kvalifikovaný servis. Jak neopomenout to, co lidé někdy při pořizování nové střechy podceňují, radí Pavel Kovanic, obchodní ředitel pro oblast stavební komponenty společnosti Lindab s.r.o. Koncern Lindab je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců a prodejců střešních systémů z prvotřídní švédské oceli – ať už v podobě tradičních střešních krytin profilovaných do tvaru skládaných tašek nebo ve formě souvislých pásů jako drážkovaná (falcovaná) střešní krytina.


Deset užitečných rad, které jste chtěli vědět o dřevostavbách

21. 07. 2014

Jak je to v praxi s bezpečnou vzdáleností dřevostavby od hranice sousedova pozemku, co se požárních předpisů týká? To je jedna z mnoha otázek, kterými jsou opředeny dřevostavby. Pokusili jsme se s architektem Pavlem Horákem ze studia Prodesi na nejčastější z nich reagovat.


Bydlení v podkroví je v kurzu!

17. 07. 2014

Obytné podkroví je čím dál populárnější. Znamená úsporu investic při výstavbě, maximální využití prostoru i zajímavé architektonické možnosti. Podle typu střešní konstrukce a s tím souvisejícího potřebného zateplení, se nabízí buď varianta s přiznanými krokvemi, nebo podkrovím řešeným pomocí sádrokartonu. Desky z kamenné vlny Rockwool umožňují jednoduché, rychlé a kvalitní provedení obou těchto variant. Jsou tvarově stálé a přitom pružné. Díky tomu dobře přilnou ke konstrukci, vyplní požadovaný prostor a zamezí vzniku spár. Minimalizují se tak možnosti vzniku případných tepelných mostů. Desky nesesedají, zachovávají svoji tloušťku a zůstávají funkční po řadu let. Účinně přitom zamezují jak únikům tepla v zimě, tak přehřívání interiéru v letních měsících.


Povrch z říčních kamínků - dokonalé řešení pro vaši terasu

05. 07. 2014

Dokončujete stavbu rodinného domu a začínáte ladit drobné kosmetické úpravy? Zřejmě dojde i na povrch terasy. Ten musí být pevný, ekologicky nezávadný, jednoduchý na pokládku a snadno udržovatelný. Takže který povrch na terasu je ten pravý?


Největší český pasivní projekt Park Houbětín hlásí dokončenou hrubou stavbu

01. 07. 2014

Výstavba energeticky pasivního projektu Park Hloubětín probíhá ve třech etapách. V každé z nich vznikne jeden bytový dům. Aktuálně společnost JRD dokončila hrubou stavbu první budovy se 38 bytovými jednotkami. Finální dokončení první budovy B je plánované na přelom roku 2014 a 2015. Nyní zde zbývají už jen poslední volné byty.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+