Realizace | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Realizace

Nejnovější

Deset užitečných rad, které jste chtěli vědět o dřevostavbách

21. 07. 2014

Jak je to v praxi s bezpečnou vzdáleností dřevostavby od hranice sousedova pozemku, co se požárních předpisů týká? To je jedna z mnoha otázek, kterými jsou opředeny dřevostavby. Pokusili jsme se s architektem Pavlem Horákem ze studia Prodesi na nejčastější z nich reagovat.

více »

Kde v našich úvahách o nízkoenergetickým a pasivním bydlení nejvíce chybujeme?

17. 02. 2014

Bydlení v nízkoenerge­tických a pasivních domech nám nabízí řadu výhod. Nejvýraznější je výrazná úspora ve spotřebě energií na vytápění a důraz na kvalitní a zdravé vnitřní prostředí. Úvahy o tomto typu bydlení ale poměrně často provází řada omylů. Co je pravda a kde se zbytečně vydáváme slepou cestou?


Úspory v osvětlení ovlivní správné umístění

06. 02. 2014

Nemalé úspory ve spotřebě elektřiny na nás čekají v oblasti osvětlení. Správný výběr osvětlení ovlivňuje styl a atmosféru interiéru. Vedle volby svítidel je ale důležité také jejich správné umístění. Instalace musí proběhnout v souladu s navrženou osvětlovací soustavou. Umístění svítidel bychom vždy měli věnovat náležitou pozornost.


Při rekonstrukci bytu myslete i na úspory energií

30. 12. 2013

Situace manželů se dvěma dětmi je podobná mnoha jiným. Rodina žije v rodinném domě starém 60 let, který zdědili po rodičích. Před nastěhováním provedli pár rekonstrukcí – ty ale řešily jen interiér. V současnosti by se potřebovali zaměřit na náklady za vytápění. V domě bydlí třetím rokem a platí stále více. Rozhodli se situaci řešit. Jaké mají možnosti?


KOTI Hyacint má první certifikovaný pasivní dům v České republice

25. 11. 2013

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v pražských Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala osvědčení Certifikovaný projekt pasivního domu. Budova F stavěná v energeticky pasivním standardu splnila veškeré nezbytné podmínky a stala se tak prvním certifikovaným pasivním bytovým domem v České republice.


Pasivní dům z cihelného jednovrstvého zdiva bez vnějšího zateplení

29. 09. 2013

První pasivní dům v ČR postavený z jednovrstvého cihelného zdiva, který vyrostl na českobudějovickém výstavišti, prošel náročnými testy a jednoznačně potvrdil, že dům z cihel vyhoví náročným požadavkům na parametry pasivních domů.


Nízkoenergetické vily podporují souznění s krajinou

30. 08. 2013

Developerská společnost JRD, věnující se nízkoenergetickému a pasivnímu bydlení, plánuje na pozemcích na okraji Prokopského údolí postavit dva komorní rezidenční projekty – Vily Diamantica a Rezidence Trilobit. V těchto dnech startuje na základě vydaného pravomocného stavebního povolení výstavba projektu Vily Diamantica a současně demolice zchátralé tovární budovy bývalého Technoplynu v havarijním stavu. Na tomto pozemku plánuje JRD postavit projekt Rezidence Trilobit se 34 byty.


Pasivní dům v projektu KOTI Hyacint

05. 07. 2013

Také u bytových domů se developerské projekty stále více zaměřují na energeticky úsporné bydlení. Zdravé prostředí a čistý vzduch v bytech, výrazné úspory na provoz domácnosti – to vše v sobě spojuje budova F developerského projektu KOTI Hyacint společnosti YIT Stavo, jejíž stavba se právě v těchto dnech rozbíhá. Jedná se o unikátní projekt o 27 bytech, stavěný v energeticky pasivním standardu podle mezinárodně uznávaných kritérií stanovených prestižním německým institutem Passivhaus Institut.


Na scému vstupují dřevostavby o velikosti středních bytů

30. 06. 2013

Aktuální trend menších pozemků koresponduje i s narůstajícím zájmem o menší typy rodinných domů. Trh přání rychle vyslyšel a navíc i v těchto domech můžete počítat s nízkými náklady na spotřebovanou energii. Potěšeni budete i cenou, kerá směle konkuruje bytu. Rodinný dům od 57 m2 do 74 m2 můžete pořídit již od 1,2 mil. Kč v základním provedení. Jaké bydlení tyto domy nabízejí?
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+