Požadavky na kvalitu zateplování u investorů stoupají | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Požadavky na kvalitu zateplování u investorů stoupají

22. 3. 2014

Zateplování bytových i rodinných domů má dva hlavní cíle – ochránit konstrukce domů před vnějšími vlivy a snížit náklady na spotřebu energie na vytápění. Základní podmínkou je kvalita provedení. V tomto ohledu nároky českých investorů stoupají a za své peníze žádají profesionální výsledek.

Zateplování v praxi

Také v letošním roce společnost Knauf Insulation pořádá kurzy Zateplování v praxi. Postupně zavítaly do Zlína, Tábora, Pardubic, Prahy a Ústí nad Labem, kde se jich zúčastnilo celkem přes 800 řemeslníků. Jaká témata vyvolala největší diskusi?

Jaká byla hlavní témata?

Vzdělávací program určený především pro zaměstnance realizačních firem a řemeslníky, kteří zateplení provádějí, kombinuje teoretickou a praktickou část. Mezi hlavní probírané oblasti patřilo zateplení fasád, střech a provádění vnitřních konstrukcí. Vedle jednotlivých pracovních postupů se také řešila projektová příprava a odpovědnosti za jednotlivé části stavby a práce.

„Podle hlasů z publika bylo znát, že i když jsou kurzy určeny především těm, kteří zateplování na stavbách přímo aplikují, účastní se ho i stavbyvedoucí, projektanti a investoři,“ říká o Zateplování v praxi Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

Účastníci kurzů získali osvědčení o zaškolení, které mohou uplatnit například v programu Nová zelené úsporám.

Pouze cena už není u investora jednoznačně na prvním místě

„Návštěvníci kurzů nám potvrzují, že investoři mají u dodavatelů čím dál vyšší požadavky. Dnes se investoři nerozhodují jen podle ceny, ale požadují i vysokou kvalitu, kterou může nabídnout pouze firma, která pravidelně vzdělává své zaměstnance,“ říká Milan Pokrivčák, aplikační specialista Knauf Insulation. „Zajímavá byla bez pochyby diskuse o odpovědnostech při provádění zateplování. Například stále málo společností bere na vědomí fakt, že pokud pro zateplení nepoužijí kompletní certifikovaný systém a prvky v něm různě kombinují, přebírají tím na sebe celou odpovědnost za jeho životnost,“ dodává.

Další informace a fotografie z druhého ročníku kurzů Zateplování v praxi jsou k dispozici na webové stránce www.zateplova­nivpraxi.cz. Na stejné adrese v sekci „Studijní materiály“ si absolventi nebo jiní zájemci mohou kdykoli v průběhu roku po jednoduché registraci stáhnout podklady k jednotlivým tématům.


publikováno: 22. 3. 2014
Štítky: akce, zateplení


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+