Jak šetřit náklady spojené s provozem budov? | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Jak šetřit náklady spojené s provozem budov?

20. 8. 2015

Ať už je to náš rodinný dům nebo byt, či je to snad sídlo naší firmy, nebo jakákoliv jiná stavba, vždy bychom měli hledět na co nejmenší náklady spojené s provozem. Abychom jich mohli dosáhnout, je mnohdy třeba učinit několik nutných úprav – třeba těch stavebních.

Jak zajistit peníze pro rekonstrukci?

I zde ale musíme mluvit o nutnosti finančních prostředků. Ty lze získat poměrně snadno, jelikož pomůže ŠFRB.

Tedy úvěr, který je primárně určený pro jakékoliv majitele bytových domů. Podmínky získání jsou poměrně jednoduché, jelikož je třeba doložit například:

• Investiční záměr

• Způsob ručené

• Výběr zhotovitele stavby

Ideální je začít s novou izolací

Právě díky ní můžeme ušetřit hlavně náklady spojené s vytápěním. Ty mohou jít s ohledem na typ stavby a konkrétní práce do tisíců až desetitisíců měsíčně. A přesně tolik lze ušetřit. Kromě běžných izolačních postupů, které souvisí třeba s fasádou, je to i nutnost výměny oken. Dobrou volbou jsou izolační dřevohliníková okna.

Ta dnes patří mezi skutečnou špičku na našem trhu. Nejenom pro své vlastnosti, ale i pro svůj vzhled. Kombinují totiž krásu přírodního dřeva, stejně jako vysokou odolnost a dlouhou životnost hliníku. Dále také bezpečně zastaví veškeré teplo, které by unikalo z vašich interiérů.

Začnete šetřit i s vodou

I ta je v souvislosti s bydlením, nebo s provozem jakéhokoliv objektu velmi výraznou položkou, na kterou se musíme zaměřit. Na první pohled přitom nemusí být nijak patrné, že šetříme. Stačí, když máme nainstalovány úsporné vodovodní baterie.

Jejich cílem je omezit celkový průtok vody, přičemž opticky vše vypadá tak, že voda teče plným proudem. Toto řešení využijeme ve firmách, v domácnostech s malými dětmi, stejně jako patří mezi oblíbené klienty hlavně hotely. I když tedy pustíme kohoutek s teplou nebo studenou vodou naplno, spotřebujeme jí mnohem méně, než za současného stavu.


publikováno: 20. 8. 2015
Štítky: jak vyřešit?, úspory energií


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+