Česká spořitelna přijímá žádosti Zelená úsporám | Financování | Energeticky úsporné bydlení

Česká spořitelna přijímá žádosti Zelená úsporám

14. 6. 2009

Žádosti o dotace z programu Zelená úsporám je možné již od pondělí 15. června podávat ve všech více než 650 pobočkách České spořitelny. Rolí České spořitelny je přijímat a zpracovávat žádosti a následně proplácet prostředky z dotace Státního fondu životního prostředí (SFŽP), na účty žadatelů. Česká spořitelna zajistila dostupnost programu v nejkratším možném termínu a je první bankou, která začala žádosti o dotace z programu Zelená úsporám přijímat.

Zelenou úsporám doplňují i další produkty ČS

„Ekologickými projekty se zabýváme přes sedm let, zapojení do programu Zelená úsporám přirozeně navazuje na naši dosavadní strategii. Dosud byly ekologické projekty doménou firem. Fakt, že dotační program SFŽP motivuje k ekologickým úpravám i drobné klienty, je skvělá zpráva,“ uvedl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

Dotace jsou vždy vypláceny až po realizaci projektu a pokrývají maximálně 60 % investice. Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) žadatelům nabízejí financování jejich projektů. K dispozici je široká nabídka produktů České spořitelny a SSČS, konečný výběr způsobu financování vždy vychází z konkrétních potřeb klienta.

„Žadatel o dotaci může, vedle úvěru ze stavebního spoření, využít také překlenovací úvěry TREND a HYPO TREND. Pro získání překlenovacích úvěrů žadatel nepotřebuje žádné vlastní prostředky a může je splatit kdykoli bez jakýchkoli sankcí, což platí samozřejmě i v případě dotace získané z programu Zelená úsporám. Do konce letošního července je navíc uzavření smlouvy o úvěru TREND zdarma,“ uvedl Vladimír Vyčítal, ředitel úseku obchodní politiky SSČS.

Kdy podat žádlost?

Žádost o dotaci může klient podat před realizací projektu nebo až po jeho dokončení. Součástí žádosti jsou i další dokumenty, jako např. krycí list technických parametrů (popisuje vlastnosti domu a zvolené technologie), list vlastnictví nebo projektová dokumentace. Formuláře žádosti se liší podle typu stavební úpravy (úspory energie na vytápění, podpora výstavby ekologických domů, atd.) a také podle žadatele (občan, firma). Banky přijímají pouze žádosti od občanů (fyzických osob), firemní klienti žádosti podávají v pracovištích SFŽP. Formuláře žádostí jsou k dispozici v pobočkách České spořitelny nebo ke stažení na www stránkách banky či SFŽP (www.zelenauspo­ram.cz, www.csas.cz).

Po té, co Česká spořitelna přijme od klienta žádost o dotaci spolu s navazujícími dokumenty, během pár dní ověří správnost vyplnění žádosti, zadá informace do systému a odešle k dalšímu zpracování do SFŽP. Nejpozději do 60 dnů klient obdrží od SFŽP vyrozumění o tom, zda splnil předpoklady pro přiznání dotace. Po ukončení projektu klient předloží v pobočce České spořitelny doklady a faktury spojené s realizací projektu a podepíše smlouvu o poskytnutí dotace. Česká spořitelna doklady postoupí SFŽP a ten dá bance rozhodující pokyn k ne/proplacení dotace.


publikováno: 14. 6. 2009, v rubrice Financování
Štítky: financování, zelená úsporám

Nejčtenější články v rubrice Financování:

Další články v rubrice Financování:



Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+