Financování | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Financování

Nejnovější

Uvažujete o rekonstrukci nebo úpravě své koupelny? Získejte slevu až 25 %.

25. 12. 2014

Pokud jste zákazníkem Pražské plynárenské, máte nyní velkou výhodu, protože můžete významně ušetřit. Společnost totiž pro své zákazníky připravila slevu až 25 % na veškerý sortiment nabízený koupelnovými studii renomovaného tuzemského dodavatele koupelen, společnosti Ptáček. Nabídka platí do konce března příštího roku a zákazníci Pražské plynárenské jí mohou využít nejen v celkem čtyřech koupelnových studiích společnosti Ptáček v rámci Prahy, ale i v Pardubicích nebo Ústí nad Labem. Stačí si jen v jedné z obchodních kanceláří Pražské plynárenské vyzvednout příslušný slevový poukaz a tím se ve vybraném koupelnovém studiu prokázat.

více »

Šetřit na energii je důležité, ale i na hypotéce můžete ušetřit velké peníze

6. 12. 2012

Hypotéka asi není snem nikoho z nás, přesto jsou okamžiky, kdy je nutná. Přemýšlíte o stavbě či koupi nemovitosti a nemáte dost financí? Hypotéka pro Vás může být řešením. Nebo naopak již hypotéku máte, ale přemýšlíte, zda není jiný úvěr výhodnější? Pro Vás by bylo řešením refinancování.


Výběrem kvalitního bydlení můžete ušetřit

8. 11. 2012

Ceny energií za posledních 10 let stouply téměř o 60 % a náklady na vedení domácnosti se tak výrazně zvyšují. Tento měsíc vláda potvrdila další navýšení cen. V letošním roce elektřina domácnostem zdražila v průměru o 3,4 %. Energetický regulační úřad předpokládá, že ceny elektrické energie porostou kvůli obnovitelným zdrojům ještě řadu let.


Energetické úspory se zárukou

26. 4. 2012

Energetické úspory se zárukou je nový a v České republice ojedinělý produkt Domu plného úspor®, který po stavebních a energetických opatřeních garantuje vlastníkům bytových domů úspory energií. Smyslem projektu Energetické úspory se zárukou není jen samotné provedení revitalizace, ale především společný zájem na dosažení maximálního ekonomického efektu pro investora, kdy navrhujeme v čase garantovaných úspor (až pět let) další vylepšení úsporných opatření nebo opatření zcela nová. Takže spolupráce mezi Domem plným úspor® a vlastníkem domu nekončí realizací díla, ale po dobu dalších pěti let jsme v úzké součinnosti s investorem.


Srovnání dodavatelů energie podle počtu zákazníků za rok 2011

30. 3. 2012

Domácnosti začaly v roce 2010 houfně odcházet od velkých dodavatelů elektřiny a plynu a přešly k jinému operátorovi. Tento trend se nezastavil ani v roce 2011. Jak to zahýbalo s počty zákazníků, kterým jednotliví obchodníci dodávají elektřinu a plyn? Podívejte se s námi na srovnání dodavatelů podle velikosti!


Poplatky za distribuci zdražují elektřinu

4. 3. 2012

Energetický regulační úřad oznámil pro letošek zdražení elektrické energie v průměru o 3,4 % pro domácnosti, o 4,3 % pro maloodběratele a o 6 až 6,6 % pro velkoodběratele. Cena elektřiny neustále stoupá i přestože je výroba elektřiny u nás výrazně přebytková. Česká republika je jedním z největších evropských exportérů, Podle informací společnosti ČEPS překonal v roce 2011 export české elektřiny do zahraničí všechny předchozí rekordy – přes hranice přeteklo 17,4 terawatthodin elektrické energie, téměř pětina vyrobené produkce. Analýza jednotlivých složek ceny elektřiny ukazuje, že se na růstu ceny za elektřinu kromě vysoké ceny silové elektřiny podílí i ničím nezdůvodnitelný trvalý nárůst ceny za její distribuci.


Jak ulehčit domácnostem po zvýšení DPH?

15. 2. 2012

Od 1. ledna letošního roku došlo ke zvýšení sazby DPH, které se již v prosinci 2011 odrazilo v cenách potravin, pohonných hmot i energií. Právě za energie přitom průměrná domácnost utratí ročně až o 3 500 Kč více. Jak ulehčit rodinnému rozpočtu? Vhodným řešením snížení výdajů za energie přitom může být správné zateplení domu.


Ceny plynu 2012: Srovnání nabídek dodavatelů

3. 2. 2012

Od nového roku plyn znovu podraží. Kolik budete platit u jednotlivých dodavatelů plynu? Jací dodavatelé budou patřit k nejlevnějším? Prohlédněte si přehledné žebříčky cen! Ceny plynu se za poslední rok zvýšily bezmála o pětinu. K navýšení cen plynu přistoupí většina dodavatelů i od ledna. Analýza magazínu Ceny energie ukazuje, že od začátku roku 2011 zdražil zemní plyn v České republice v průměru už o 18 %.


Ocenění za nejlepší projekty smluvně zaručených úspor energie

14. 1. 2012

V České republice stále existuje velký počet budov a provozů, které jsou z hlediska energetické náročnosti v nevyhovujícím stavu. Firmy a instituce tak zbytečně přicházejí o stovky miliónů korun ročně. Změnit tuto skutečnost bylo cílem série seminářů nazvaných „Snižování energetické náročnosti budov“, které se pod patronací společností SEVEn, ENVIROS a Siemens uskutečnily od března do června letošního roku. Vyvrcholením této série osvětových seminářů se stalo vyhlášení „Soutěže o nejlepšího připravovatele projektů EPC“, které se uskutečnilo ve čtvrtek 1. prosince v budově Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+