Financování | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Financování

Nejnovější

Nová zelená úsporám je na dobré cestě, na konci by měl být celoroční program

10. 4. 2015

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo další výzvu programu Nová zelená úsporám. Výrazně zjednodušilo administrativu a zpřehlednilo podmínky. Českému stavebnictví i ekonomice by ale nejvíce prospěl kontinuální, tedy celoroční program bez každoročních výzev. A také vyhlášení podpory novostavbám bytových domů v pasivním standardu.

více »

Startuje 9. výzva kotlíkové dotace pro Středočeský kraj

11. 9. 2014

Ministerstvo životního prostředí a Středočeský kraj vyhlašují Společnou výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace ze Společného programu na podporu výměny kotlů (dále jen „Program"). Cílem Programu je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do jmenovitého tepelného výkonu 50 kW, tzv. lokálních topenišť využívajících tuhá paliva.


Vyhněte se energetické chudobě a zmenšete účty za elektřinu

10. 7. 2014

Typická česká domácnost spotřebuje až 70 % energie na vytápění. Přitom nejvyšší spotřeby elektřiny dosahují nezateplené domy, které jsou vyhřívány pouze přímotopy. Podle Evropské komise nebude v příštích deseti až dvaceti letech každá pátá rodina v tuzemsku schopna platit účty za energie. Domácnostem tak hrozí energetická chudoba, která je důsledkem nízkých příjmů a vysoké spotřeby energií. Na vysoké účty za energie existují ale praktická a efektivní řešení.


Jak ušetřit při stěhování

17. 5. 2013

Stěhujete se do nového bytu a těšíte se, jak díky novým oknům a zateplení ušetříte na energiích? Myslete na svou peněženku i během stěhování. Ne všechno, co si zařídíte svépomocí je ve výsledku nejvýhodnější. Spočítejte si, zda se vám při stěhování nevyplatí pomoc odborníka.


Výměnou oken můžete ušetřit

28. 3. 2013

K výměně oken nás většinou vede několik důvodů. Jedním z hlavních je především únik tepla, ke kterému dochází otvory kolem oken starých. Tepelná ztráta může dosáhnout v případě oken a vstupních dveří u rodinných domů 30 až 40 procent, u bytových vícepodlažních domů pak 40 až 50 procent. Nová okna také zlepší celkový vzhled domu.


Šetřit na energii je důležité, ale i na hypotéce můžete ušetřit velké peníze

6. 12. 2012

Hypotéka asi není snem nikoho z nás, přesto jsou okamžiky, kdy je nutná. Přemýšlíte o stavbě či koupi nemovitosti a nemáte dost financí? Hypotéka pro Vás může být řešením. Nebo naopak již hypotéku máte, ale přemýšlíte, zda není jiný úvěr výhodnější? Pro Vás by bylo řešením refinancování.


Výběrem kvalitního bydlení můžete ušetřit

8. 11. 2012

Ceny energií za posledních 10 let stouply téměř o 60 % a náklady na vedení domácnosti se tak výrazně zvyšují. Tento měsíc vláda potvrdila další navýšení cen. V letošním roce elektřina domácnostem zdražila v průměru o 3,4 %. Energetický regulační úřad předpokládá, že ceny elektrické energie porostou kvůli obnovitelným zdrojům ještě řadu let.


Energetické úspory se zárukou

26. 4. 2012

Energetické úspory se zárukou je nový a v České republice ojedinělý produkt Domu plného úspor®, který po stavebních a energetických opatřeních garantuje vlastníkům bytových domů úspory energií. Smyslem projektu Energetické úspory se zárukou není jen samotné provedení revitalizace, ale především společný zájem na dosažení maximálního ekonomického efektu pro investora, kdy navrhujeme v čase garantovaných úspor (až pět let) další vylepšení úsporných opatření nebo opatření zcela nová. Takže spolupráce mezi Domem plným úspor® a vlastníkem domu nekončí realizací díla, ale po dobu dalších pěti let jsme v úzké součinnosti s investorem.


Srovnání dodavatelů energie podle počtu zákazníků za rok 2011

30. 3. 2012

Domácnosti začaly v roce 2010 houfně odcházet od velkých dodavatelů elektřiny a plynu a přešly k jinému operátorovi. Tento trend se nezastavil ani v roce 2011. Jak to zahýbalo s počty zákazníků, kterým jednotliví obchodníci dodávají elektřinu a plyn? Podívejte se s námi na srovnání dodavatelů podle velikosti!
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+