Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2016 | Top Energie 2016 | Energeticky úsporné bydlení

Vyhlášení výsledků soutěže TOP Energie 2016

8. 1. 2016

U příležitosti dvacátého třetího ročníku výstavy Infotherma byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP Energie 2016, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Do soutěže bylo možné přihlásit energeticky úsporné výrobky, technologie a služby z oblasti vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Soutěž TOP ENERGIE 2016 byla rozdělena do tří kategorií: Vytápění (kotle na tuhá paliva, kotle na plyn, elektrokotle, krby, krbová kamna, radiátory, podlahové vytápění, infratopení a další), Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály (zateplovací systémy, termoizolační okna, termoregulace a další), Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů (solární energie, tepelná čerpadla, biomasa, geotermální energie a další).

Přihlášené výrobky, služby a technologie byly průběžně zveřejňovány na stránkách internetového časopisu o energeticky úsporném bydlení www.enuby.cz v sekci Top Energie 2016, kde probíhalo i hlasování.

Do první kategorie Vytápění patřily kotle na tuhá paliva, kotle na plyn, elektrokotle, krby, krbová kamna, radiátory, podlahové vytápění, infratopení a další.

První místo v této kategorii patří kotli PE1 Pellet firmy Fröling, autorizovaným zástupcem firmy je firma S WHG s.r.o.; druhé místo obsadil zplyňovací litinový kotel na kusové dřevo VIADRUS P7C firmy VIADRUS a.s.; na třetím místě se umístil kotel ATTACK společnosti ATTACK, s.r.o.

Druhá kategorie Úspory energií zahrnovala zateplovací systémy, termoizolační okna, termoregulace a další) zateplovací systémy, termoizolační okna či termoregulaci a další.

V této kategorii zvítězil Systém SOLAR KERBEROS společnosti UNITES Systems a.s; druhé místo obsadil Fasádní PUR zateplovací systém dle ETICS v praxi společnosti DOVA a.s.;na třetím místě skončil Tepelná izolace MAGMARELAX společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Ve třetí kategorii Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů mohli čtenáři hlasovat pro výrobky využívající solární energii, tepelná čerpadla, biomasa, geotermální energie a další.

Na prvním místě se v této kategorii umístila Tepelná čerpadla ENBRA společnosti ENBRA, a.s.; druhé místo získává zařízení s metodou absorpčního chlazení firmy Meibes; třetí místo získalo čerpadle NIBE F1255 Družstevních závodů Dražice-Strojírna s.r.o., Divize NIBE ENERGY SYSTEMS CZ.

Do všech kategorií soutěže TOP ENERGIE 2016 bylo přihlášeno 25 výrobků, služeb a technologií, o jejichž pořadí od července do prosince hlasovalo 9114 návštěvníků stránek www.e¬nuby.cz.

publikováno: 8. 1. 2016, v rubrice Top Energie 2016