Energeticky úsporný dům | Energie 2013 | Energeticky úsporné bydlení

Energeticky úsporný dům

11. 8. 2012

Přáli byste si bydlet v domě Vašich snů, s minimálními náklady na vytápění a šetrným přístupem k životnímu prostředí? Nabízíme Vám pomoc a konkrétní řešení v podobě energeticky úsporného domu od SENUB. V případě pasivních i jiných energeticky úsporných staveb je třeba při jejich přípravě i samotné realizaci věnovat zvýšenou pozornost zejména z hlediska výběru materiálů a kvality provedení, což se samozřejmě promítne do hodnoty vaší nemovitosti a délky její životnosti. Hledejte takového partnera, který vám poskytne poradenský servis od počátku až do ukončení realizace.
Energeticky úsporný dům od SENUB je v soutěži TOP ENERGIE 2013 zařazen do kategorie „nízkoenergetická a pasivní výstavba“.

Se SENUBem vám stačí 5 základních kroků:

1. Zkontaktujte se s námi

Při prvotní schůzce zjistíme, jaké jsou vaše možnosti, co od domu očekáváte a s čím vám SENUB může být nápomocný.

2. Kvalitní projektová dokumentace s využitím kvalitních materiálů

V rámci uskupení SENUB máte možnost využít služeb kvalitních architektů a projektantů, kteří odborníky v tomto oboru a v oblasti energeticky úsporných budov mají dlouholeté zkušenosti. Jsou jimi Ing. arch. Josef Smola, Ing. arch. Mojmír Hudec a Ing. arch. Lubomír Křivka Na stránkách www.senub.cz můžete shlédnout ukázky jejich prací. Pro stavbu energeticky úsporného domu je možné využít individuální i typový projekt.

Kvalita pasivních domů spočívá mimo jiné v aplikaci kvalitních materiálů a technologií, které jsou pro tyto konstrukce svými vlastnostmi nejvhodnější. Velmi častým materiálem pro stavbu energeticky úsporného domu je dřevo. „Dřevostavby nachází dnes své místo již také v České republice a počet realizací stále stoupá“, říká Zdeněk Kaňa, majitel společnosti H.L.C. spol. s r.o.

Při volbě zděného nosného systému doporučuje SENUB realizaci stavby z vápenopískového zdiva firmy KM Beta, a to zejména z důvodu jeho rozměrové souměrnosti a schopnosti akumulace tepla.

Pro zajištění tepelně izolačních vlastností budovy je důležité kvalitní zateplení. V energeticky úsporných domech SENUB je používána výhradně tepelná izolace Isover z minerální vlny nebo pěnového polystyrenu. V případě provedení kontaktního zateplení fasády je možné využít zateplovacích systémů Weber. Nedílnou součástí pasivních domů jsou kvalitní okna s izolačním trojsklem. Okna a ostatní otvorové výplně jsou obvykle nejslabším článkem konstrukce domu, kterým uniká nejvíce tepla do exteriéru. Použitím kvalitních oken od firmy Slavona zajistíte správné fungování Vašeho energeticky úsporného domu. Zásobování čerstvým vzduchem bez nutnosti větrání okny zajistíte řízeným větráním s rekuperační jednotkou Nilan. Chraňme přírodu a využívejme v pasivním domě energii z obnovitelných zdrojů pomocí produktů společnosti Brilon, která nabízí různé varianty topení od kondenzačních kotlů po tepelná čerpadla či solární systémy.

3. Zajistěte výhodné financování stavby

V rámci SENUB můžete získat nabídku výhodného financování zprostředkované finančními poradci firmy Partners. Ve spolupráci se SENUB byla vyvinuta nová Eko hypotéka pro pasivní domy. Navíc při využití partnerů SENUB máte možnost získat 1 rok pojištění stavby ZDARMA.

4. Dbejte na kvalitní provedení realizace stavby a její kontrolu

Pro bezproblémovou realizaci Vašeho projektu pro vás připravujeme přehled doporučených realizačních firem, které mají s výstavbou energeticky úsporných domů zkušenosti. Diagnostiku staveb a případné podněty k odstranění nedostatků stavby před jejím dokončením můžete zkonzultovat s Mgr. Stanislavem Palečkem, který se zabývá neprůvzdušností úsporných domů, či kontrolou domu termovizní kamerou.

5. Užívejte si komfortní bydlení pro celou rodinu

SENUB přináší možnost snížení nákladů na vytápění na 0 Kč po dobu minimálně 3 let. Stačí, když pro stavbu vlastního úsporného domu (s měrnou spotřebou do 20 kWh/m2a) využijete služeb či produktů minimálně 5 partnerů a získáte hlavní benefit v podobě hrazení nákladů na vytápění, a to minimálně po dobu 3 let.


publikováno: 11. 8. 2012, v rubrice Energie 2013
Štítky: nízkoenergetické bydlení, Pasivní dům, rodinné domy

Nejčtenější články v rubrice Energie 2013:

Další články v rubrice Energie 2013:



Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+