Co nového nabídne 10. Mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů? | Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana » Článek

Co nového nabídne 10. Mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů?

9. 2. 2015

Ve dnech 11. – 14. 2. 2015 máte jedinečnou možnost návštívit úzce specializovaný veletrh, který si během své historie vybudoval pozici č. 1 na veletržním poli v ČR v oblasti dřevostaveb. Veletrh Dřevostavby oslaví deset let existence a jubilejní ročník přinese stejně jako ročníky minulé rozmanitý doprovodný program, který je určen pro odborníky i laiky. Program konference pružně reaguje na aktuální trendy v oblasti dřevostaveb. Každý výstavní den se doprovodný program dotýká nejdůležitějších témat architektury, konstrukcí, technologií, úspor energií a financí, potřebných k realizaci stavby.

RigiStabil: Ideální řešení pro dřevostavby

Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil přidala k tradičním vlastnostem klasického sádrokartonu nové a zcela revoluční vlastnosti. Nižší hmotnost desky, snadná instalace a ekonomická výhodnost udělá radost jak investorům tak i montážníkům. RigiStabil je díky moderní receptuře sádrového jádra a díky novému speciálnímu kartonu mnohem pevnější a odolnější. Deska se vyznačuje také mnohem vyšší houževnatostí a nosností. RigiStabil spolehlivě unese konzolově až 80 kg, což ji činí použitelnou v prostorách, kde jsou vyšší zátěžové nároky. Oproti klasickým sádrokartonům je RigiStabil možné využít i ve vysoce vlhkém prostředí. Výsledná kombinace inovačních zásahů posunula využití sádrokartonu do oblastí, kam dosud dosáhly jen homogenní materiály. Konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil je tedy nyní již možné použít dokonce i pro nosné konstrukce nebo ve vnějším prostředí. Sádrokartonová deska RigiStabil disponuje díky svému konstrukčnímu řešení širokou škálou použití:

  • Určená do nosných i nenosných konstrukcí nejen v dřevostavbách
  • Vhodná pro příčky, předstěny, podhledy a podkroví na dřevěných latích i kovových profilech
  • Pevná, odolná, snadno manipulovatelná, k použití i v prostorách se zvýšenou vlhkostí a s požadavky na vyšší požární odolnost
  • Určená pro zavěšování těžších předmětů – spolehlivě unese konzolově až 80 kg (např. kuchyňskou závěsnou linku, skříňky apod.)
  • Lze ji využít i ve vnějším prostředí

Zátěžový test na vlastní kůži

Na stánku společnosti Rigips budete mít možnost vyzkoušet novou desku RigiStabil v praxi. Zátěžový test si mohou vyzkoušet opravdu všichni a přesvědčit se tak o nosných vlastnostech RigiStabilu, se kterým je možné řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou odolnost. V zavěšování těžších předmětů předčí RigiStabil v mnoha případech i sádrovláknité desky, neboť spolehlivě unese konzolově až 80 kg při použití vhodných kotevních prostředků, což nalezne uplatnění především při instalaci kuchyňských linek nebo jiných úložných zařízení.


publikováno: 9. 2. 2015
Štítky: jak vyřešit?, rekonstrukce


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+