Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Infotherma 2016 je opět tady!

3. 1. 2016

Již tradičně se 22. let konají v polovině ledna , letos 18. až 21. ledna, na výstavišti černá louka Ostrava, mezinárodní výstavy Infotherma věnované vytápění, úsporám energie a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů. Dělat „topenářskou“ výstavu v horkém létě, v době, kdy lidé spíše vyhledávají stín a zapomněli na starosti a finanční náklady na své vytápění, které patří mezi největší položky v rodinných rozpočtech, by bylo zřejmě neprozřetelné a nepřivedlo by na výstaviště tisíce návštěvníků. To by se pochopitelně nelíbilo ani vystavovatelům.


Ušetřete na topení až 70 %

29. 12. 2015

S zimě musíme obměnit nejen svůj šatník, ale především bychom se měli zaměřit na náš domov a zajistit, aby nám zbytečně neunikalo teplo. Stačí jen pár dobrých tipů, jak minimalizovat tepelné ztráty, a můžete svůj účet za vytápění snížit více než o polovinu.


Lidé podceňují správné postupy jak a čím topit. Patříte mezi ně i vy?

26. 12. 2015

Češi neumějí správně topit. Během topné sezony přibývá výjezdů hasičů k hořícím či jinak poškozeným komínům a kamnům. Ani letošní rok není výjimka. Lidé často netuší, že i pro tak přirozenou činnost, jakou se zdá být přikládání do kamen, existují důležitá pravidla.


Pořádek v ledničce šetří peníze, stačí mít systém

23. 12. 2015

Přehledná lednička ušetří nejen mnoho času a nervů, ale i peněz. Když na potraviny dobře vidíte a bezpečně víte, kde co najdete, rozhodně je nenecháte zkazit. Průměrný Čech totiž vyhodí každý rok 170 kg potravin, což se dá změnit. Každé místo lednice je díky rozdílné teplotě určeno pro odlišný typ potravin, a proto je pro jejich skladování vhodné mít správný systém.


Chybné vyúčtování za energie? Reklamujte jej.

22. 12. 2015

Dodávky elektřiny či plynu lze reklamovat jako každé jiné zboží. Bránit se můžete vždy, když dodavatel neplní své povinnosti stanovené energetickým zákonem, vyhláškami či konkrétní smlouvou. Zřejmě nejčastějším předmětem reklamace je ale vyúčtování spotřebované elektřiny či plynu. Jak reklamovat chybné vyúčtování za energie?


Systém SOLAR KERBEROS

10. 12. 2015

Že je ohřev vody pomocí energie získané fotovoltaickými panely vlastně nejúčinnější a nejlevnější akumulací solární energie, je známo. O nutnosti přizpůsobení nelineární charakteristiky fotovoltaických panelů topnému tělesu (známé jako MPPT) už toho bylo také napsáno hodně, proběhla i srovnávací měření, která teoretické předpoklady potvrdila.


Krbová kamna na dřevo s akumulací

9. 12. 2015

Jedním z nejmodernějších trendů zdrojů tepla v obytných místnostech jsou krbová kamna spalující dřevo či dřevní brikety a s akumulací tepla. A právě taková jsou kamna Oregon I od společnosti ABX. Tento výrobek je zařazen do kategorie Vytápění.


Krbová kamna se vyznačují i přes 80% účinností

8. 12. 2015

Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN Rukov jsou hřejivým doplňkem moderně zařízených domácností i rekreačních chalup a tradičně pojatých interiérů. Kamna se vyrábí v dvouplášťovém provedení. Vnější plášť kamen může být obložen keramickým obkladem nebo jej tvoří plášť z ocelového plechu opatřený odolnou žáruvzdornou barvou. Regulovatelný tepelný výkon kamen se pohybuje od 1,9 kW do 13 kW dle typu a lze jej jednoduše ovlivňovat pomocí primárního a sekundárního přívodu spalovacího vzduchu. Výrobek MADEIRA je zařazen do kategorie Vytápění.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+