Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

6 tipů, které vám pomůžou ušetřit za energie

23. 07. 2014

Kroutíte nevěřícně hlavou nad každým vyúčtováním za energie? Šetříte, kde se dá, ale stále platíte více, než byste si představovali? Pak právě pro vás přinášíme 5 tipů a rad, jak ušetřit na energiích.


Deset užitečných rad, které jste chtěli vědět o dřevostavbách

21. 07. 2014

Jak je to v praxi s bezpečnou vzdáleností dřevostavby od hranice sousedova pozemku, co se požárních předpisů týká? To je jedna z mnoha otázek, kterými jsou opředeny dřevostavby. Pokusili jsme se s architektem Pavlem Horákem ze studia Prodesi na nejčastější z nich reagovat.


Díky kotlíkové dotaci se nový kotel zaplatí za šest let

19. 07. 2014

Kotlíková dotace, která má podpořit modernizaci topné techniky českých domácností, byla letos spuštěna již v několika krajích. Výše dotací zkracuje průměrně dobu návratnosti na celou polovinu, v našem modelovém výpočtu se tak investice do nového kotle vrátí do šesti let.


Bydlení v podkroví je v kurzu!

17. 07. 2014

Obytné podkroví je čím dál populárnější. Znamená úsporu investic při výstavbě, maximální využití prostoru i zajímavé architektonické možnosti. Podle typu střešní konstrukce a s tím souvisejícího potřebného zateplení, se nabízí buď varianta s přiznanými krokvemi, nebo podkrovím řešeným pomocí sádrokartonu. Desky z kamenné vlny Rockwool umožňují jednoduché, rychlé a kvalitní provedení obou těchto variant. Jsou tvarově stálé a přitom pružné. Díky tomu dobře přilnou ke konstrukci, vyplní požadovaný prostor a zamezí vzniku spár. Minimalizují se tak možnosti vzniku případných tepelných mostů. Desky nesesedají, zachovávají svoji tloušťku a zůstávají funkční po řadu let. Účinně přitom zamezují jak únikům tepla v zimě, tak přehřívání interiéru v letních měsících.


Nová zelená úsporám: Jednodušší, atraktivnější a s rychlejším čerpáním financí

12. 07. 2014

Ministerstvo životního prostředí upravilo podmínky programu Nová zelená úsporám. Dochází k navýšení příspěvku na projekt a ke zjednodušení podmínek. Šance pro budovy snahu o zvýšení přitažlivosti programu pro žadatele jednoznačně vítá. Podle slov ředitele aliance Šance pro budovy Petr Holub to přispěje k lepšímu rozhýbání dotačního programu.


Navýšení dotace na projekt v programu Nová zelená úsporám

11. 07. 2014

Program Nová zelená úsporám sníží administrativní zátěž pro žadatele a zvýší dotaci na zpracování odborného posudku. Vyšší dotace se rovněž týká již podaných žádostí, úspěšní žadatelé obdrží vyšší podporu na zpracování odborného posudku automaticky.


Vyhněte se energetické chudobě a zmenšete účty za elektřinu

10. 07. 2014

Typická česká domácnost spotřebuje až 70 % energie na vytápění. Přitom nejvyšší spotřeby elektřiny dosahují nezateplené domy, které jsou vyhřívány pouze přímotopy. Podle Evropské komise nebude v příštích deseti až dvaceti letech každá pátá rodina v tuzemsku schopna platit účty za energie. Domácnostem tak hrozí energetická chudoba, která je důsledkem nízkých příjmů a vysoké spotřeby energií. Na vysoké účty za energie existují ale praktická a efektivní řešení.


NZÚ: Navýšení podpory na zpracování odborného posudku a menší administrativní zátěž pro žadatele

08. 07. 2014

Program Nová zelená úsporám sníží administrativní zátěž pro žadatele a zvýší dotaci na zpracování odborného posudku. Vyšší dotace se rovněž týká již podaných žádostí, úspěšní žadatelé obdrží vyšší podporu na zpracování odborného posudku automaticky.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+