Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Propan pomůže firmám při plynové krizi

29. 09. 2014

Rakousko, Polsko a Slovensko hlásí nižší dodávky zemního plynu z Ruska. Zastavení dodávek plynu by mohlo ohrozit nejen domácnosti, které jím v zimě vytápějí, ale také průmyslové areály a firmy, které jsou na něm finančně i existenciálně závislé celoročně. Jako okamžitě dostupné řešení jim může posloužit propan (zkapalněný ropný plyn – LPG), jehož nedostatek nehrozí.


Novinka na českém trhu: Systémový zásobník teplé vody

27. 09. 2014

Společnost Enbra uvádí na český trh systémový akumulační zásobník Oventrop Regucor WHS. Zásobník umožňuje snadno propojit jednotlivé komponenty otopného systému využívající obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie. Při využívání obnovitelných zdrojů energie se majitelé domů často potýkají s velmi složitou instalací a regulací potřebných technologií. Zařízení Regucor WHS tento problém řeší. Zařízení Regucor WHS je také zařazen do soutěže Top Energie 2015.


Karma Český Brod představuje zbrusu novou produktovou řadu mobilních, volně stojících plynových krbů

25. 09. 2014

Zbrusu nová řada volně stojících plynových krbů Karma přináší do sortimentu plynových krbů dosud chybějící vlastnost – mobilitu. Volně stojící krb tak budete moci snadno přesouvat do libovolné místnosti vašeho bytu, domu, chaty nebo firmy dle vašich momentálních potřeb. Atraktivní design, působivá hra plamenů, ale také vysoká výhřevnost pak dotvoří jedinečné teplo vašeho domova i ostatních interiérů. Volně stojící plynové krby jsou v soutěži TOP Energie 2015 zařazeny v sekci Vytápění.


Stavební veletrh FOR ARCH navštívilo více návštěvníků než vloni

24. 09. 2014

V sobotu 20. září 2014 skončil 25. ročník mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH spolu se souběžnými veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER. Největší události ve stavebnictví v ČR se zúčastnilo 830 vystavovatelů na výstavní ploše 38 800 m2. Příležitost seznámit se se stavebními no­vinkami a technologiemi si nenechalo ujít 74 850 tisíc lidí, o 5 % více než v loňském roce. Příští ročník proběhne v termínu 15. – 19. 9. 2015.


Kontrola špatně provedených průkazů energetické náročnosti (PENB)

23. 09. 2014

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jmenoval ředitelem Státní energetické inspekce Pavla Gebauera. Při svém jmenování nový ředitel úřadu uvedl, že mezi jeho priority bude patřit kontrola špatně provedených průkazů energetické náročnosti (PENB).


Velkým problémem obcí je nedostatek bydlení pro seniory a mladé rodiny

20. 09. 2014

Státní fond rozvoje bydlení v uplynulých měsících zjišťoval, jaký mají radnice postoj k otázce výstavby nájemního bydlení, zda mají zájem o zvýhodněné státní úvěry a jaký typ bydlení na svém území nejvíce postrádají.


Rodinné domy se zelenou střechou se začínají stavět v Jílovém u Prahy

17. 09. 2014

Projekt osmi architektonicky originálních nízkoenergetických domů se zelenou střechou Jílové Výhledy II navazuje na první úspěšnou etapu výstavby rodinných domů v Jílovém u Prahy společnosti DIREKT DEVELOPMENT. Ve druhé etapě se jedná o zapuštěné jednopodlažní domy se zelenou střechou, které zapadají do okolí. Netradičně řešené domy, které byly navrženy na mírně svažitém pozemku, s výhledem do krajiny a dobrou dostupností do centra Prahy budou dokončeny v prosinci 2014.


Žádáte o dotaci? Nechte si poradit!

14. 09. 2014

Při žádosti o dotaci můžete využít pomoci odborníků ze Státního fondu životního prostředí ČR. Tito pracovníci jsou plně k dispozici na 14 krajských pracovištích, ať již přijdete jako žadatel, který potřebuje zkompletovat dokumenty potřebné k podání žádosti, nebo jako zpracovatel odborného posudku, který potřebuje konzultaci při přípravě a zpracování projektové dokumentace a energetického posudku.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+