Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

NZÚ: Navýšení podpory na zpracování odborného posudku a menší administrativní zátěž pro žadatele

08. 07. 2014

Program Nová zelená úsporám sníží administrativní zátěž pro žadatele a zvýší dotaci na zpracování odborného posudku. Vyšší dotace se rovněž týká již podaných žádostí, úspěšní žadatelé obdrží vyšší podporu na zpracování odborného posudku automaticky.


Stavební veletrh hlásí rekordní zájem vystavovatelů

07. 07. 2014

Chystáte se na rekonstrukci domu či bytu? Vše potřebné od zateplení budov, výměny oken a dveří po výběr ekologického vytápění i možnosti financování stavby nabídne letošní stavební veletrh FOR ARCH. Akce proběhne ve dnech 16. až 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA souběžně s veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER.


Povrch z říčních kamínků - dokonalé řešení pro vaši terasu

05. 07. 2014

Dokončujete stavbu rodinného domu a začínáte ladit drobné kosmetické úpravy? Zřejmě dojde i na povrch terasy. Ten musí být pevný, ekologicky nezávadný, jednoduchý na pokládku a snadno udržovatelný. Takže který povrch na terasu je ten pravý?


Největší český pasivní projekt Park Houbětín hlásí dokončenou hrubou stavbu

01. 07. 2014

Výstavba energeticky pasivního projektu Park Hloubětín probíhá ve třech etapách. V každé z nich vznikne jeden bytový dům. Aktuálně společnost JRD dokončila hrubou stavbu první budovy se 38 bytovými jednotkami. Finální dokončení první budovy B je plánované na přelom roku 2014 a 2015. Nyní zde zbývají už jen poslední volné byty.


V evropských fondech je nedostatek peněz na energetické úspory

28. 06. 2014

Vláda na svém jednání 16. června 2014 odložila projednání zprávy o přípravě operačních programů pro období let 2014–2020. Na jejich dopracování a odeslání do Bruselu má již jen zhruba tři týdny. Aliance Šance pro budovy společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR navíc spočítala, že při jejich současném nastavení bude Česku chybět nejméně 23 miliard korun na energetické úspory, ke kterým nás zavazuje směrnice EU.


Technologie dálkových ovládání našich domů a bytů nás lákají stále více

20. 06. 2014

To, co zpočátku vypadalo jako hudba budoucnosti, je dnes samozřejmost. Spotřebiče, i prvky vybavení bytu, ovládáme z pohodlní našeho oblíbeného místa, aniž bychom museli udělat jediný krok navíc. Stále nové možnosti k nám přicházejí i prostřednictvím nových aplikací chytrých telefonů, a tak můžeme naši domácnost řídit i mít pod kontrolou prakticky z libovolně vzdáleného místa. Je to komfortní, šetříme čas, často i spotřebu energií a využíváme nejrůznějších forem aktuálních výstupů.


Stínicí technika může obydlí chránit i zdobit zároveň

13. 06. 2014

Vnitřní žaluzie a různé typy rolet jsou opět. Mezi těmito vyspělejšími stínícími technikami můžeme vybírat podle požadovaných funkcí i podle designu. Zejména nyní, na počátku letních měsíců, nás správně zvolené žaluzie a rolety dokážou ochránit před nepříjemným přehříváním interiéru.


Plzeňský kraj vyčerpal dotace na kotle a přijímá do zásobníku projektů

10. 06. 2014

Také v Plzeňském kraji byly prostředky Společného programu na výměnu kotlů alokované v 7. výzvě vyčerpány dříve a to již za 5 dní od vyhlášení výzvy, která měla probíhat až do konce června. Čtyři stovky žadatelů si rozebraly celkem 20 milionů korun – 10 milionů byl příspěvek z Plzeňského kraje a dalších 10 milionů ze Státního fondu životního prostředí ČR.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+