Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Futura Neo se představí v rámci Dnů otevřených Pasivních domů

06. 11. 2014

Desítky pasivních domů si bude možné prohlédnout v rámci Dnů otevřených Pasivních domů ve dnech 7. – 9. listopadu 2014. Návštěvníci této celorepublikové akce budou mít jedinečnou šanci zeptat se majitelů na jejich zkušenosti a načerpat cenné informace. Jedním z domů, které bude možné v těchto dnech navštívit je typová dřevostavba z portfolia Prodesi|Domesi Futura Neo v Říčanech u Prahy.


Jak se žije v pasivních domech?

05. 11. 2014

V České republice už stojí více než tisíc domů v pasivním standardu. Do osmdesátky z nich může nyní nahlédnout široká veřejnost, a to od pátku do neděle. Koná se totiž 11. ročník mezinárodních Dní otevřených pasivních domů. Po celém Česku se v rámci akce otevřou pasivní rodinné domy, administrativní a školicí centra, ale také několik bytových domů a jedná základní umělecká škola.


Tecomat Foxtrot – systém pro chytrý dům, který ušetří energie a přinese obyvatelům komfort

04. 11. 2014

Úspory energií jsou dnes skloňovány ve všech pádech a je to téma., které je takzvaně „in“. Samozřejmě, účty za energie platíme každý měsíc všichni nemalé a proto se vyplatí energiemi šetřit, protože tím šetříme své finance. Kromě vlastního pohledu na úsporu energií je zde i pohled globálnější, protože zásoby různých druhů energií nejsou nekonečné a jejich čerpání má významný vliv na životní prostředí na planetě zemi. I z tohoto důvodu ve vyspělých zemích vidíme různé formy podpor stavění nízkoenergetických či pasivních domů, zateplování stávajících budov, podpora alternativních zdrojů vytápění či energií apod., často doprovázené i legislativními opatřeními, které nás do úspor energií v podstatě nutí. Pomoci Vám může systém Tecomat Foxtrot. Systém Tecomat Foxtrot je v soutěži TOP Energie 2014 zařazen do kategorie Úspory energií.


V pátek otevře osmdesát majitelů své pasivní domy. Ukážou veřejnosti, jak se jim žije

04. 11. 2014

V České republice už stojí více než tisíc domů v pasivním standardu. Do osmdesátky z nich může nyní nahlédnout široká veřejnost, a to od pátku do neděle. Koná se totiž 11. ročník mezinárodních Dní otevřených pasivních domů. Po celém Česku se v rámci akce otevřou pasivní rodinné domy, administrativní a školicí centra, ale také několik bytových domů a jedná základní umělecká škola.


Neodkládejte podzimní rekonstrukci

03. 11. 2014

Víte, jak ušetřit za energie i několik tisíc korun za rok? Drobné rekonstrukce šetří vaši kapsu a nemusíte kvůli nim čekat na stavební povolení. Menší úpravy stihnete ještě před zimou a investice se vám vrátí už na jaře!


Tmel Ceresit dostanete nyní i v transparentním provedení

30. 10. 2014

Víceúčelový elastický tmel Ceresit FT 101 s unikátní patentovanou polymerovou technologii Flextec® přichází na trh v novém transparentním provedení a stejně jako dříve uvedené bílý a šedý tmel vyniká i tato novinka svou univerzalitou a špičkovými vlastnostmi. S uvedením novinky na trh je spojená akce, kdy se lepicí tmel prodává s odlamovacím nožem zdarma.


Vyberte si energeticky nejúspornější domácí spotřebiče

25. 10. 2014

Domácí spotřebiče a spotřební elektronika jako jsou chladničky, pračky a televizory zodpovídají za cca 50 procent spotřeby elektřiny pro tříčlennou domácnost. Nejjednodušší způsob jak snížit náklady na spotřebu elektřiny je pořízení energeticky účinných spotřebičů. při výběru vám pomůže aplikace aplikace ecoGator.


StoTherm In Aevero – Revoluce ve světě vnitřního zateplení

24. 10. 2014

Tento systém vnitřního zateplení společnosti Sto se vyznačuje nejen neobvyklou funkčností, ale především vynikajícím prostorovým ziskem, kterého je dosaženo použitím izolační desky Sto-Aevero-Innendämmplatte se součinitelem tepelné vodivosti 0,016 W/(mK). Právě tato neobvykle nízká tepelná vodivost umožnila vyvinout inovativní a ultratenký systém vnitřního zateplení. Systém je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen do kategorie Úspory energií.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+