Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Zateplete si dům s využitím státní dotace

2. 12. 2014

Topná sezóna již začala ve většině českých domácností a náklady na energie se zvyšují. Každý rok dosahuje spotřeba v zimním období vrcholu, což se výrazně projevuje i na rodinných rozpočtech. Mnoho domácností řeší tento problém zateplením domu, které lze částečně financovat pomocí státních dotačních programů, jejichž myšlenku plně podporuje i Sdružení EPS ČR.


Litinový odhořívací kotel na tuhá paliva HERCULES U32

2. 12. 2014

Společnost VIADRUS a.s, přihlásila do soutěže TOP Energie 2015 nový odhořívací litinový kotel s ruční dodávkou paliva. Kotel HERCULES U32 nahradí na trhu velmi úspěšný kotel U26 a doplní portfolio výrobků v sekci litinových ručních kotlů. Tento výrobek je v soutěži Top Energie 2015 zařazen do kategorie Vytápění.


Čerpadlová skupina pro kondenzační kotle Condix

1. 12. 2014

Maximální využití účinnosti kondenzačního kotle v systému kombinující podlahové vytápění a otopná tělesa získáte s čerpadlovou skupinou CONDIX! Kondenzační kotle využívají, jak už jejich název napovídá, princip kondenzace. Jak to funguje? U běžných kotlů jsou spaliny odváděny do komína bez dalšího využití. Kondenzační kotle však dokáží latentní (tzv. kondenzační) teplo využít. Kondenzační kotle tedy ve srovnání s kotli klasickými spotřebují méně energie a obsah škodlivin je snížen na minimum.


Jaký světelný zdroj je pro vás ten pravý?

30. 11. 2014

Osvětlení představuje 20 až 30 procent energetické spotřeby lidstva. I proto rozhodla Evropská komise o postupném vyřazování neefektivních světelných zdrojů. Podle několika veřejných průzkumů už většina českých domácností klasické žárovky nepoužívá. Češi si tak čím dál tím více uvědomují smysl investice do kvalitních zdrojů osvětlení. Největší výhodu spatřují v úsporách za energie. Odborníci z Electro Worldu ale konstatují, že někteří zákazníci při výběru světelných zdrojů stále chybují.


Automatický litinový kotel na pevná paliva

29. 11. 2014

Litinový teplovodní kotel ATTACK FD AUTOMAT je moderní zdroj tepla s novou konstrukcí litinového výměníku s vysokou účinností. Předepsaným palivem kotle jsou dřevní pelety (A1 – D06), černé uhlí (až do velikosti oříšku) a hnědé uhlí (až do velikosti ořech 2).Kotel je určen pro vytápění bytů, rodinných domů, ale i menších průmyslových provozů. Skládá se z litinového tělesa, které zaručuje dlouhou životnost, je vybaven litinovým retortovým hořákem včetně šnekového podavače. Tento výrobek je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen v kategorii Vytápění.


KOTI Hyacint nabízí další byty

27. 11. 2014

Po nedávné kolaudaci prvních tří budov v projektu KOTI Hyacint zahajuje developerská společnost YIT stavbu dalšího domu s označením A. Celkem v něm vznikne 82 bytových jednotek a počítáno je také s 8 nebytovými prostory určenými pro obchody a služby. Prodej těchto nízkoenergetických bytů ve finském stylu byl již spuštěn.


Jak ušetřit náklady při vytápění domu?

26. 11. 2014

„Pokud chceme, aby byl účet za topení po zimě co nejnižší, je dobré se doma chovat úsporněji. Často jde o jednoduché triky, díky kterým můžeme uspořit až polovinu nákladů. U nové výstavby je základem nízkých provozních nákladů celkové provedení domu, kvalitní okna, která zabrání úniku tepla a zvolený vhodný druh vytápění,“ říká Karel Horešovský ze společnosti Direkt Development, která staví domy v nízkoenergetickém provedení.


Česko konečně mění pohled na energeticky úsporné bydlení

23. 11. 2014

Je energeticky úsporné bydlení pouze eurobyrokracie, marketingová bublina? Anebo je to opravdová nutnost, znamenající nejen kvalitní a zdravější bydlení, ale i injekci českému stavebnictví, které má významný vliv na rozvoj české ekonomiky? Podle českých lídrů tohoto perspektivního trhu investice do energeticky úsporných budov významně napomohou nejen k ekonomickému, ale zároveň i udržitelnému růstu Česka a lepší kvalitě života. Nápomocný by mohl být v tomto ohledu i Junckerův balíček pro oživení evropské ekonomiky v celkové výši 300 mld. eur. Na část z něj by mohla dosáhnout i Česká republika − pokud ovšem česká vláda k energeticky úsporné výstavbě a renovacím budov přistoupí jako k prioritě ČR.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+