Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

5 kroků k bezproblémové změně dodavatele

27. 11. 2015

Změna dodavatele elektřiny či plynu nám umožňuje ovlivnit výši neregulované složky ceny za energie, které spotřebujeme v domácnosti. Jaký zvolit při změně dodavatele postup a na co si v tomto procesu dát pozor?


Ekologické zplynovací kotle na dřevo

26. 11. 2015

Kotle jsou konstruovány pro spalování dřeva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle, nebo s použitím tlačného ventilátoru, který vhání spalovací vzduch do kotle. Kotle ATMOS Generátor DC 20GS, DC 25GS, DC 32GS a DC 40GS s velkým příložným prostorem vyloženým keramikou pro optimální kvalitu spalování. Je to skutečný generátor na dřevoplyn. Tento výrobek je zařazen do kategorie Vytápění.


Tepelná čerpadla vzduch - voda od Master Therm

25. 11. 2015

Špičkový venkovní kompakt s mimořádnou provozní účinností, podpořenou plynulou regulací topného výkonu, elektronickým vstřikem chladiva a vyspělým řídícím systémem topných okruhů vč. bazénu a soláru. Extrémně tiché tepelné čerpadlo opakovaně oceněné odborníky. To je čerpadlo BoxAir Inverter. Tento výrobek je zařazen do kategorie Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.


Chcete natřít fasádu a současně ji zateplit?

24. 11. 2015

MAXITHERM termoizolační nátěr je řešením právě pro Vás. MAXITHERM dům zkrášlí a současně brání nadměrným únikům tepla. Nátěr fasády pořídíte v horizontu několika let prakticky zdarma, vložené peníze se vám vrátí ve formě úspor na vytápění. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály.


Nová zelená úsporám proplácí první žádosti

23. 11. 2015

Měsíc od spuštění příjmu žádostí do kontinuální výzvy programu Nová zelená úsporám dorazilo na Státní fond životního prostředí ČR celkem 813 žádostí za více než 181 milionů korun. A žádosti každým dnem rychle přibývají. Během tohoto týdne budou prvním úspěšným žadatelům o podporu odeslány peníze na jejich bankovní účty.


Stěnové vytápění - efektivní doplněk podlahového vytápění

22. 11. 2015

Všude tam, kde podlahové vytápění není schopné předat dostatek tepla, se musí najít jiné řešení. Řešením těchto problémů je právě stěnové vytápění PEDOTHERM N12. Systém N12 lze kombinovat s jakýmkoliv systémem podlahového vytápění PEDOTHERM. Tento výrobek je zařazen do kategorie Vytápění.


Kotel na pelety - Fröling PE1 Pellet

16. 11. 2015

Kotel PE1 Pellet zajišťuje tichý a komfortní provoz, nízké emise a v podstatě zanedbatelnou spotřebu elektrické energie. Díky vysoké energetické účinnosti a minimálním nárokům na prostor je kotel PE1 Pellet vhodný pro nízkoenergetické domy, ale také pro běžné rodinné domy.


Solární systémy s kolektory Suntime umožňují výrazně snížit náklady na ohřev TV a vytápění

14. 11. 2015

Solární systémy Suntime jsou sestavy komponentů, které jsou navrženy, tak aby bylo zajištěno optimální zužitkování slunečního záření. Cílem dodávaných solárních systémů Suntime je ekonomická návratnost investice a dlouhá životnost jednotlivých komponent. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+