Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Podlahové vytápění v rámci rekonstrukce má nové řešení

08. 03. 2014

Instalovat podlahové vytápění v rámci rekonstrukce je ve většině realizací poměrně obtížné. Na rozdíl od novostaveb jsme totiž do značné míry limitováni současným řešením. Komplikace mohou nastat i s ohledem na zatížitelnost podlahy. Nyní se i při dodatečné instalaci podlahového topení v rámci rekonstrukce můžeme dostat na stavební výšku pouhých 35 mm.


Trápí Vás vlhkost v domě?

06. 03. 2014

Nežádoucí vlhkost v domě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem teplovzdušné panely.


Spotřebiče pro přípravu pokrmů - jak se o ně starat?

05. 03. 2014

Chladnička, varná plocha, digestoř, myčka nádobí, rychlovarná konvice… V každé kuchyni bychom napočítali řadu malých i velkých spotřebičů, bez kterých si dnes už neumíme každodenní provoz domácnosti představit. Zcela na ně spoléháme a automaticky očekáváme, že nám budou dobře a dlouho sloužit. Podmínkou je ovšem naše správná péče.


O úspornému provozu pračky a sušičky rozhoduje i správná péče

23. 02. 2014

Dokud spotřebič z našeho pohledu dobře vykonává svou práci, na péči obvykle nebýváme příliš důslední. Postupně nám však může narůstat spotřeba elektřiny, některé součásti pračky či sušičky mohou mít kratší životnost a postupně se mohou projevit i viditelné rozdíly v kvalitě praní nebo sušení našeho prádla.


Úsporné žárovky provází nedůvěra. Co nám vadí?

21. 02. 2014

Od září roku 2012, kdy Evropská unie zakázala na svém území výrobu klasických žárovek s wolframovým vláknem, se rozhoduje pro nákup úsporných žárovek čím dál více lidí. Nicméně většina domácností zatím tak neučinila. Na vině je nedostatek informací, některá mylná tvrzení i naše nedůvěra k uváděným parametrům. Nové typy žárovek nám však při správném výběru nabídnou řadu předností.


Obytné kontejnery ozdobí Expo 2015

19. 02. 2014

Česko zastoupí na výstavě Expo 2015 v italském Miláně třípatrový objekt postavený z demontovatelných obytných kontejnerů. Český pavilon zde postaví vizovická firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION, která návštěvníky překvapí hlavně bazénem u vstupu modulového domu a parkem na jeho střeše.


Kde v našich úvahách o nízkoenergetickým a pasivním bydlení nejvíce chybujeme?

17. 02. 2014

Bydlení v nízkoenerge­tických a pasivních domech nám nabízí řadu výhod. Nejvýraznější je výrazná úspora ve spotřebě energií na vytápění a důraz na kvalitní a zdravé vnitřní prostředí. Úvahy o tomto typu bydlení ale poměrně často provází řada omylů. Co je pravda a kde se zbytečně vydáváme slepou cestou?


Veletrh Střechy Praha přinesl mnoho novinek a velký zájem návštěvníků!

15. 02. 2014

Již 16. odborný veletrh STŘECHY PRAHA proběhl společně s 10. ročníkem veletrhu úspor energií a alternativních zdrojů SOLAR PRAHA a 2. ročníkem veletrhu ŘEMESLO PRAHA ve dnech 23. – 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal 2. ročník veletrhu FOR PASIV.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+