Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Systém SOLAR KERBEROS

10. 12. 2015

Že je ohřev vody pomocí energie získané fotovoltaickými panely vlastně nejúčinnější a nejlevnější akumulací solární energie, je známo. O nutnosti přizpůsobení nelineární charakteristiky fotovoltaických panelů topnému tělesu (známé jako MPPT) už toho bylo také napsáno hodně, proběhla i srovnávací měření, která teoretické předpoklady potvrdila.


Krbová kamna na dřevo s akumulací

9. 12. 2015

Jedním z nejmodernějších trendů zdrojů tepla v obytných místnostech jsou krbová kamna spalující dřevo či dřevní brikety a s akumulací tepla. A právě taková jsou kamna Oregon I od společnosti ABX. Tento výrobek je zařazen do kategorie Vytápění.


Krbová kamna se vyznačují i přes 80% účinností

8. 12. 2015

Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN Rukov jsou hřejivým doplňkem moderně zařízených domácností i rekreačních chalup a tradičně pojatých interiérů. Kamna se vyrábí v dvouplášťovém provedení. Vnější plášť kamen může být obložen keramickým obkladem nebo jej tvoří plášť z ocelového plechu opatřený odolnou žáruvzdornou barvou. Regulovatelný tepelný výkon kamen se pohybuje od 1,9 kW do 13 kW dle typu a lze jej jednoduše ovlivňovat pomocí primárního a sekundárního přívodu spalovacího vzduchu. Výrobek MADEIRA je zařazen do kategorie Vytápění.


Rezidence Modřanka vyroste v poklidných Modřanech

7. 12. 2015

Jen málo míst v Praze nabízí to co Modřany – klid, přírodu, soukromí, dobrou dostupnost do centra a veškerou občanskou vybavenost. Modřany jsou součástí Prahy od 1. ledna 1968 a od té doby se stále rozrůstají. Vyberte si ideální místo pro váš domov.


Tepelné čerpadlo geoTHERM plus VWL S

6. 12. 2015

Tepelná čerpadla Vaillant jsou alternativním obnovitelným zdrojem tepelné energie. Obnovitelné energie jsou k dispozici prakticky všude a lze je vynalézavě využívat. To platí především pro teplo z okolního životního prostředí akumulované v zemi, ve spodní vodě a ve vzduchu. Tepelná energie získaná z venkovního vzduchu tepelným čerpadlem geoTHERM VWL S, šetří nejen životní prostředí ale i Vaše provozní náklady na vytápění a přípravu teplé vody. Tento výrobek je zařazen do kategorie Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.


Zateplete strop domu a šetřete za topení

5. 12. 2015

Tepelná izolace MAGMARELAX zajišťuje dodatečné izolace stropních konstrukcí, zejména duté stropy, volné plochy, ploché duté pultové střechy, ale také duté stěny. Strop ušetří až 30% nákladů za vytápění a přitom je až 10× levnější než izolace fasády. Zlepšuje klima v domě, zvyšuje teplotu, šetří za topení. Návratnost 4–6 let. Díky moderní technologii a špičkovým materiálům dosahujeme vysoké rychlosti realizace (dům za 3hodiny) a dlouhé životnosti. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály.


Zaměřte se na eleganci v radiátorech

4. 12. 2015

Nudu v nejen koupelně zažeňte díky novinkám firmy Laurens radiátory. Jednou z nich radiátor Labyrinth, který se může stát dokonalým designovým doplňkem vaši domácnosti. Tento výrobek je zařazen do kategorie Vytápění.


Ovladač ELKO EP GSB3 – komfort z jednoho místa

3. 12. 2015

Veškeré prvky elektroinstalace se neustále zdokonalují. Nejinak je tomu u vypínačů. Tento často opomíjený prvek se nyní dostává do popředí zájmu jak z hlediska funkčnosti, tak designu. Je důležitou, často i jedinou součástí elektroinstalace, kterou koncový uživatel zná. Obchodní dům, hotelový komplex, nemocnice, škola… velké objekty, které mají vysoké nároky na spolehlivou a funkční elektroinstalaci. Systém chytré elektroinstalace iNELS – Smart Home&Building Solution, dokáže řídit provoz celého domu z jednoho místa – dotykového ovladače. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+