Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

O úspornému provozu pračky a sušičky rozhoduje i správná péče

23. 02. 2014

Dokud spotřebič z našeho pohledu dobře vykonává svou práci, na péči obvykle nebýváme příliš důslední. Postupně nám však může narůstat spotřeba elektřiny, některé součásti pračky či sušičky mohou mít kratší životnost a postupně se mohou projevit i viditelné rozdíly v kvalitě praní nebo sušení našeho prádla.


Úsporné žárovky provází nedůvěra. Co nám vadí?

21. 02. 2014

Od září roku 2012, kdy Evropská unie zakázala na svém území výrobu klasických žárovek s wolframovým vláknem, se rozhoduje pro nákup úsporných žárovek čím dál více lidí. Nicméně většina domácností zatím tak neučinila. Na vině je nedostatek informací, některá mylná tvrzení i naše nedůvěra k uváděným parametrům. Nové typy žárovek nám však při správném výběru nabídnou řadu předností.


Obytné kontejnery ozdobí Expo 2015

19. 02. 2014

Česko zastoupí na výstavě Expo 2015 v italském Miláně třípatrový objekt postavený z demontovatelných obytných kontejnerů. Český pavilon zde postaví vizovická firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION, která návštěvníky překvapí hlavně bazénem u vstupu modulového domu a parkem na jeho střeše.


Kde v našich úvahách o nízkoenergetickým a pasivním bydlení nejvíce chybujeme?

17. 02. 2014

Bydlení v nízkoenerge­tických a pasivních domech nám nabízí řadu výhod. Nejvýraznější je výrazná úspora ve spotřebě energií na vytápění a důraz na kvalitní a zdravé vnitřní prostředí. Úvahy o tomto typu bydlení ale poměrně často provází řada omylů. Co je pravda a kde se zbytečně vydáváme slepou cestou?


Veletrh Střechy Praha přinesl mnoho novinek a velký zájem návštěvníků!

15. 02. 2014

Již 16. odborný veletrh STŘECHY PRAHA proběhl společně s 10. ročníkem veletrhu úspor energií a alternativních zdrojů SOLAR PRAHA a 2. ročníkem veletrhu ŘEMESLO PRAHA ve dnech 23. – 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal 2. ročník veletrhu FOR PASIV.


Energeticky úsporné budovy jako jedna z priorit

12. 02. 2014

Vláda bude podporovat „zateplování soukromých i veřejných budov“, stojí hned na dvou místech v programovém prohlášení, které dnes kabinet Bohuslava Sobotky projedná a zřejmě schválí. Zda jde jen o všeobecný slib, nebo zda vláda vytvoří dlouhodobý stabilně financovaný program pro energeticky úsporné renovace soukromých a veřejných budov, se ukáže v následujících měsících.


Jak větráte v zimě? Díl I. Myslete na své zdraví!

09. 02. 2014

O obsahu škodlivých látek v ovzduší se hodně hovoří. Snažíme se vyhýbat místům s extrémním smogem a jistě i vy jste si už mnohokrát ověřili, jak se vám o víkendu na horách nebo alespoň mimo město lépe dýchá. Bohužel, podstatně menší pozornost věnujeme kvalitě ovzduší uvnitř našich domovů. V případě nedostatku čerstvého vzduchu trpí nejen váš domov, ale především vaše zdraví.


Úspory v osvětlení ovlivní správné umístění

06. 02. 2014

Nemalé úspory ve spotřebě elektřiny na nás čekají v oblasti osvětlení. Správný výběr osvětlení ovlivňuje styl a atmosféru interiéru. Vedle volby svítidel je ale důležité také jejich správné umístění. Instalace musí proběhnout v souladu s navrženou osvětlovací soustavou. Umístění svítidel bychom vždy měli věnovat náležitou pozornost.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+