Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Tmel Ceresit dostanete nyní i v transparentním provedení

30. 10. 2014

Víceúčelový elastický tmel Ceresit FT 101 s unikátní patentovanou polymerovou technologii Flextec® přichází na trh v novém transparentním provedení a stejně jako dříve uvedené bílý a šedý tmel vyniká i tato novinka svou univerzalitou a špičkovými vlastnostmi. S uvedením novinky na trh je spojená akce, kdy se lepicí tmel prodává s odlamovacím nožem zdarma.


Vyberte si energeticky nejúspornější domácí spotřebiče

25. 10. 2014

Domácí spotřebiče a spotřební elektronika jako jsou chladničky, pračky a televizory zodpovídají za cca 50 procent spotřeby elektřiny pro tříčlennou domácnost. Nejjednodušší způsob jak snížit náklady na spotřebu elektřiny je pořízení energeticky účinných spotřebičů. při výběru vám pomůže aplikace aplikace ecoGator.


StoTherm In Aevero – Revoluce ve světě vnitřního zateplení

24. 10. 2014

Tento systém vnitřního zateplení společnosti Sto se vyznačuje nejen neobvyklou funkčností, ale především vynikajícím prostorovým ziskem, kterého je dosaženo použitím izolační desky Sto-Aevero-Innendämmplatte se součinitelem tepelné vodivosti 0,016 W/(mK). Právě tato neobvykle nízká tepelná vodivost umožnila vyvinout inovativní a ultratenký systém vnitřního zateplení. Systém je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen do kategorie Úspory energií.


Energeticko-ekonomická studie

21. 10. 2014

Energeticko-ekonomická studie (ENS) je písemnou zprávou, kterou zpracovává energetický specialista. Výsledkem je návrh několika variant technického řešení budovy s cílem snížení provozních nákladů na energie. Stanovuje základní energetickou bilanci budovy a kvantifikuje spotřeby energie jednotlivých návrhů. Důležitou součástí posudku je ekonomické vyhodnocení jednotlivých variant z hlediska investičních a provozní nákladů. ENS také určuje podmínky pro další postup návrhu budovy. Součástí studie je základní riziková analýza a stanovení tzv. vynucených opatření spjatých s realizací posuzované varianty. Klient tak získává kvalifikovaný podklad pro usnadnění budoucího rozhodování a vstupní informace pro realizaci vybraného záměru. Služba je v soutěži TOP Energie 2015 zařazena do kategorie Nízkoenergetická a pasivní výstavba


Experti budou v Brně radit ohledně pasivních domů

20. 10. 2014

Zeptat se na nejlepší izolaci, zkonzultovat plánek vysněného bydlení nebo najít architekta, který umí stavět energeticky úsporné domy? Návštěvníci doprovodného programu konference Pasivní domy 2014 budou moci využít všech těchto služeb zdarma. Doprovodný program mezinárodní konference pro ně bude otevřen v pátek 31. října od 9 do 18 hodin a v sobotu 1. listopadu od 9 do 16 hodin v brněnském Kongresovém centru. Vstup je bezplatný.


Pět největších mýtů o tepelných čerpadlech

18. 10. 2014

Majitelé domů a bytová družstva často z důvodu vysokých nákladů na teplo a teplou vodu zvažují přechod na jiný zdroj vytápění. Dnešní trh nabízí řadu variant, avšak největší potenciál z nich skýtají tepelná čerpadla. Vůči tomuto zdroji vytápění však mezi laickou veřejností i nadále přetrvávají předsudky, které bychom spolu s odborníky nyní chtěli vyvrátit.


Navštivte vzorový pasivní byt v Hloubětíně

16. 10. 2014

V největším energeticky pasivním bytovém projektu Park Hloubětín otevřel developer JRD vzorový byt. Tento byt 3+kk s užitnou plochou přes 77 m2 je zařízen pro inspiraci všem, kteří upřednostňují kvalitní a funkční vybavení a nechtějí přitom investovat do náročnějšího designového řešení. Designérka Pavla Hromková ze studia Notakio vytvořila útulnou a příjemnou oázu soukromého prostoru pro rodinu, která chce doma čerpat síly a trávit hezké společné chvíle.


Novinka ECO–HK 20-60 kW

15. 10. 2014

Kotel ECO-HK – největší předností tohoto kotle je minimální odběr elektrické energie a absolutně nejnižší hodnoty emisí při spalování. Kotel je registrován v národních dotačních programech a v NZÚ. Kotel ECO-HK je v soutěži TOP Energie 2015 zařazen do kategorie Vytápění.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+