Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Pracovní lampičky konvenční vs. LED lampy? Velmi široký výběr

10. 8. 2015

Stolní lampy nám nejen slouží jako funkční a estetický doplněk v místnostech s nedostačujícím osvětlením, ale také jako estetický prvek – nedílná součást kanceláře, domácího interiéru nebo pracovny či dětského pokoje.


Jak doma ušetřit za energie, zatímco jste na dovolené? Vytáhněte spotřebiče ze zásuvky

4. 8. 2015

Šetřit, šetřit a zase šetřit. Takové je heslo většiny Čechů na letní dovolené. V loňském průzkumu ING Bank odpovědělo 86 % českých turistů, že se snaží na letním pobytu co nejvíce snížit náklady. Zhruba třetina si sama vaří a čtvrtina oslovených se snaží neutrácet a vyhledává levné ubytování. Ovšem zatímco se lidé omezují na dovolené, která by měla být nejkrásnější časem roku, často zapomínají, že doma mezitím zbytečně utrácejí peníze za energie. Proto přinášíme užitečné tipy, jak i během pobytu na dovolené ušetřit na energiích.


4322 žádostí za více než 995 milionů korun, NZÚ pro rodinné domy je vyčerpána.

24. 7. 2015

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR k 15. červenci 2015 ukončily příjem žádostí o dotace na energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů. Žadatelé o příspěvek měli v letošní výzvě k dispozici celkem 900 milionů korun, které vyčerpali přesně za dva měsíce.


Kvůli špatné sazbě elektřiny přicházejí domácnosti i podniky o peníze

23. 7. 2015

Tisíce zákazníků z řad domácností a firem platí za elektřinu více, než musejí. Důvodem je špatně nastavená distribuční sazba, která neodpovídá způsobům, jakým využívají odebíranou elektřinu. Zákazníci, kteří elektřinu využívají k ohřevu vody nebo k vytápění, přitom mohou snadno získat 8 až 22 hodin levnějšího proudu.


SFŽP ČR spouští registraci do seznamu výrobců pro kotlíkové dotace

21. 7. 2015

Statní fond životního prostředí ČR spouští registraci do seznamu výrobců kotlů, tepelných čerpadel a solárních termických panelů pro Specifický cíl 2.1, Prioritní osy 2, Operačního programu Životní prostředí 2014–2020.


MŽP zveřejnilo základní podmínky pro nové „kotlíkové dotace“. Na výměnu starých kotlů je 9 miliard

20. 7. 2015

Až 85% dotaci z maximální částky 150 tisíc Kč bude možné získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za jiný, ekologičtější zdroj a tzv. mikro-energetická opatření. Ministerstvo životního prostředí dnes zveřejnilo základní rámec podmínek kotlíkových dotací, které budou nově hradit evropské fondy. Právě kvůli financování z fondů EU si nejdříve o peníze musí zažádat kraje, které budou následně poskytovat dotace přímo občanům. Ministerstvo pro kraje dnes zveřejnilo 1. výzvu v hodnotě 3 miliardy korun. Kraje musí o dotaci pro občany zažádat do 30. září.


Při změně dodavatele elektřiny čtěte podmínky, prozradí o něm mnohé

19. 7. 2015

Obchodní podmínky některých dodavatelů elektřiny jsou netransparentní a obsahují ustanovení, která jsou značně nevýhodná pro spotřebitele. Najdou se i podmínky vysloveně nezákonné. dTest proto apeluje na spotřebitele, aby obchodní podmínky před podpisem smlouvy důkladně pročetli, a varuje před konkrétními nešvary dodavatelů.


Letní vedra už vás neohrozí!

16. 7. 2015

Nevíte, co znamená screenová roleta? Představte si, že máte tu možnost nebýt viděn, ale sám vidět vše. Takzvané screeny jsou výborným řešením pro ty, kdo chtějí zamezit slunečnímu záření či cizím pohledům do obydlí, a přitom mít možnost být v kontaktu s venkovním prostředím.
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+