Energeticky úsporné bydlení

Hlavní strana

Výběr z článků

Úsporné budovy budou nutností. I kvůli změnám klimatu.

21. 10. 2015

Kvalitní obálka budovy, stínící prvky nebo využívání dešťové vody. Budovy se budou muset přizpůsobit stále častějším extrémům počasí, ale i výpadkům dodávek energie, které s sebou mohou přinést změny klimatu. Vychází to z právě zveřejněné studie aliance Šance pro budovy.


Tepelná čerpadla - I. díl: Seznamujeme se s tepelnými čerpadly

19. 10. 2015

Dnešním článkem zahajujeme seriál, ve kterém se budeme snažit vám poskytnout rady, tipy a informace potřebné k správnému výběru tepelného čerpadla. Seriál se bude zabývat otázkou, jestli je tepelné čerpadlo pro váš dům vůbec vhodné, podle jakých kritérií vybírat, jaká tepelná čerpadla jsou k dostání na českém trhu nebo jakých úspor můžeme s tepelným čerpadlem dosáhnout.


Fasádní PUR zateplovací systém dle ETICS v praxi

15. 10. 2015

NEW-THERM systém je kontaktní zateplovací systém dle ETICS, využívající jako izolant polyuretanové (PUR) fasádní desky. Tento systém jako jediný spojuje výborné tepelně izolační vlastnosti λD≤0,022 a vysokou prodyšnost celého systému μ≤20. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Úspory energií, tepelně izolační hmoty a materiály.


Kvalitní univerzální vysavač se hledá těžko

14. 10. 2015

Ať už vysávání patří mezi vaše oblíbené domácí práce či ne, správný přístroj má výrazný vliv na konečný výsledek. Nejlépe hodnocené spotřebiče si poradí s nečistotami na koberci a u stěn, velmi dobře filtrují prach a jsou energeticky nenáročné. Všechny vysavače ale nejsou univerzální. Od loňského podzimu se navíc podle evropského nařízení musí vyrábět s omezeným příkonem. Ovlivnilo to jejich výkonnost? Také tuto skutečnost zjišťoval spotřebitelský časopis dTest ve svém testu 17 klasických vysavačů dostupných v českých obchodech.


Nová řada tepelných čerpadel ENBRA

8. 10. 2015

Společnost ENBRA uvádí na český trh novou řadu invertorových tepelných čerpadel i-SHWAK/KA/V3 s velmi komfortním ovládáním. Jedná se o třetí generaci kvalitních tepelných čerpadel od italského výrobce. K dispozici je také verze s integrovaným zásobníkem na teplou vodu. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Smysluplné využívání obnovitelných zdrojů.


Elektřina zlevňuje. Platíte za ni méně?

4. 10. 2015

Pokud vaše účty za elektřinu neklesají, měli byste uvažovat o změně dodavatele. V porovnání s loňským rokem totiž nejlepší nabídky zlevnily o sto- až tisícikoruny. Mezi nejnižšími a nejvyššími aktuálními cenami dodavatelů elektřiny jsou víc než desetinové rozdíly. Buďte však obezřetní v případě krátkodobých akčních nabídek.


Systém AIRCONOMY® od firmy Schütz – vytápění, větrání a chlazení v jednom systému!

1. 10. 2015

Systém AIRCONOMY® je chytrou kombinací podlahového vytápění a řízeného větrání obytných prostor, které je v současné době, kdy budovy podléhají nejvyšším energetickým standardům a samy „nedýchají“, prakticky nutností – snížená koncentrace CO2 pomáhá od únavy a bolestí hlavy, filtrace přiváděného vzduchu a optimální vzdušná vlhkost zajistí zdravé prostředí bez plísní a alergenů. Tento příspěvek je zařazen do kategorie Vytápění.


Topná sezóna už startuje

27. 9. 2015

Letos začala topná sezóna o dva týdny dříve než loni, kdy po tropickém srpnu přišly dny, kdy teplota klesla pod třináct stupňů Celsia. Jako každý rok se začalo topit v západních Čechách kolem Ašského výběžku. Ti, co ještě nestihli zkontrolovat svá topidla, mají na to dle meteorologů díky teplému počasí dva týdny navíc. Nejvíce domácností topí centrálním topením (1,6 milionu domácností), zbytek používá kotle a kamna. Právě ty poslední patří mezi nejúspornější, ale potřebují každý rok revizi od kominíka. A kolik nás to bude letos stát?
Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
© Energeticky úsporné bydlení 2009+